DOLAR 18,6452 0.01%
EURO 19,6449 0.07%
ALTIN 1.076,83-0,31
BITCOIN 315206-1,07%
Diyarbakır
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

SES’ten 38 liralık giysi yardımına tepki
  • Rojev
  • Ekonomi
  • SES’ten 38 liralık giysi yardımına tepki

SES’ten 38 liralık giysi yardımına tepki

Amed'te sağlık emekçileri, Sağlık Bakanlığının 38 liralık giyim yardımında tepki göstererek, rakamın revize edilmesini istedi.

ABONE OL
Kasım 10, 2022 11:40
SES’ten 38 liralık giysi yardımına tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Amed’te sağlık emekçileri, Sağlık Bakanlığının 38 liralık giyim yardımında tepki göstererek, rakamın revize edilmesini istedi. 
 
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Amed Şubesi, Sağlık Bakanlığının emekçilerine yaptığı giyim yardımına dair Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Polikliniği önünde açıklama yaptı. “Sağlık Bakanlığı giyim yardımı=38TL” pankartının açıldığı açıklamada, “Biz dört işlemle 38’i bulamadık, siz basıl buldunuz?” ve kadın çalışanlar için giyim maliyetlerinin yer aldığı dövizler taşındı. 
 
SAĞLIKTA SÖMÜRÜ
 
SES Amed Şubesi İşyeri Temsilcisi Recep Oruç, “Artan enflasyon ve derinleşen ekonomik kriz emekçileri yoksullukla baş başa bırakırken, bakanlığın bize layık gördüğü giyim yardımı ancak çorap yardımı olabilmektedir” dedi. Emekçilerin haklarının gasp edildiğini belirten Oruç, “Maaşlarımız başta olmak üzere üretilen her emekten kesilen vergilerle oluşan kamu kaynakları, rantçılara peşkeş çekilmekte ve emekçilerin hakları gittikçe daha fazla gasp edilmektedir. Kamu hizmetlerine ayrılan kaynaklar, sağlık sistemi başta olmak üzere her geçen gün daha da kısılmaktadır. Artan enflasyonla birlikte daha da yoksullaşan halktan ve emekçilerden toplanan vergiler, kimlere aktarılmaktadır? Bir formanın en az 500 TL, önlüğün 300 TL, terliğin 300 TL olduğu bir ekonomide, verilen giyim yardımı sağlıktaki sömürüyü en net şekilde gözler önüne sermektedir” diye belirtti.
 
‘GEREKLİ ADIMLAR ATILSIN’
 
Oruç, “Pandemi boyunca büyük özveriyle emek veren sağlık emekçilerine reva görülen bu rakamlar aklımızla dalga geçmektir. Bakanlığın bir an önce bu rakamları revize etmesi ve sağlıkçıların günümüz enflasyon ve alım gücüne göre giyim yardımı alması konusunda gerekli adımları atmasını talep ediyoruz” çağrısı yaptı. 
 
Eylem, alkışlarla son buldu.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.