en iyi rulet siteleri
İnşaat işçileri hakları için eylemde

İnşaat işçileri hakları için eylemde

İzomas Şirketler Grubu ve YDA firmalarının haklarını “gasp” ettiği inşaat işçileri, Dev Yapı İş öncülüğünde eylem başlattı.

ABONE OL
Mart 27, 2024 16:13
İnşaat işçileri hakları için eylemde
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL- İzomas Şirketler Grubu ve YDA firmalarının haklarını “gasp” ettiği inşaat işçileri, Dev Yapı İş öncülüğünde eylem başlattı.   
  
İzomas Şirketler Grubu ve YDA firmaları bünyesinde Finans Merkezi Halkbank şantiyesinde çalışan inşaat işçileri, Devrimci Yapı, İnşaat ve Yol Sendikası’nın (Dev Yapı İş) öncülüğünde Ataşehir’de bulunan firmanın önünde eylem başlattı. Kıdem tazminatı hakkı, fazla mesai ücretlerini alma, dinlenme hakkı ve sigortalarının asgari ücret üzerinden gösterilmesi talebiyle başlatılan eyleme birçok işçi katıldı.
 
“İnşaat işçisi köle değildir” önlüğünü giyen işçiler, firmanın bulunduğu plazanın önünü kapatarak, “Tüm haklarımızı alan kadar direneceğiz” pankartını taşıdı. “Ücret haktır gasp edilemez”, “Direne direne kazanacağız” sloganlarının atıldığı eylemde işçiler, baretlerini yere vurup oturma eylemi gerçekleştirdi. 
 
‘BURAYI TERK ETMEYECEĞİZ’
 
Burada konuşan inşaat işçisi Yunus Özgür, İzomas Şirketler Grubu ve YDA firmalarının haklarını gasp ettiklerini dile getirdi.  Mücadeleye devam edeceklerini belirten Özgür, “Bizler Finans Merkezi Halkbank şantiyesinde çalışan inşaat işçileriyiz. Bu firmalar yasadışı davranıyor. İnşaat işçilerinin haklarını gasp ediyor. Haklarımızı alıncaya kadar burayı terk etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.