en iyi rulet siteleri
‘Musa Anter Barış ve Dostluk Futbol Turnuvası’ sonlandı
  • Rojev
  • Güncel
  • ‘Musa Anter Barış ve Dostluk Futbol Turnuvası’ sonlandı

‘Musa Anter Barış ve Dostluk Futbol Turnuvası’ sonlandı

Eğitim Sen Wan Şubesi’nin düzenlediği “16. Geleneksel Musa Anter Barış ve Dostluk Futbol Turnuvası” sona erdi.

ABONE OL
Haziran 14, 2023 19:30
‘Musa Anter Barış ve Dostluk Futbol Turnuvası’ sonlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

WAN- Eğitim Sen Wan Şubesi’nin düzenlediği “16. Geleneksel Musa Anter Barış ve Dostluk Futbol Turnuvası” sona erdi.

Wan’da gerçekleşen 16’ncı Geleneksel Musa Anter (Apê Musa) Barış ve Dostluk Futbol Turnuvası (16’emîn Tûrnûvaya Fûtbolê ya Musa Anter a Kevneşopî ya aştî û Dostanniyê) bugün oynanan final maçıyla son buldu. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Wan Şubesi tarafından her yıl özgür basın şehidi Musa Anter adına düzenlenen ve sadece öğretmenlerin oynadığı futbol turnuvasında bu yıl 72 takım mücadele etti.

İki aydır devam eden turnuvada Burhan Öner Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü takımları finale kaldı. Turnuva, İpekyolu ilçesinde bulunan halı sahada gerçekleşen final müsabakasıyla son buldu. 

Turnuvanın final müsabakasına Musa Anter’in oğlu Dicle Anter de katıldı. Protokol maçıyla başlayan programda, finale kalan takımlar karşılaştı. Karşılaşmada İl Milli Eğitim Müdürlüğü takımı 3-1’lik skorla turnuvanın galibi oldu. 

Galibin belirlenmesinin ardından kupa törenine geçildi. Kupa töreninde turnuvanın galibi olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kupasını Dicle Anter verdi. 

Program, toplu fotoğraf çekiminin ardından sonlandı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.