en iyi rulet siteleri
Asgari ücret toplantısı sona erdi: Masada rakam yok!
  • Rojev
  • Ekonomi
  • Asgari ücret toplantısı sona erdi: Masada rakam yok!

Asgari ücret toplantısı sona erdi: Masada rakam yok!

Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısında, herhangi bir rakam açıklanmadı.

ABONE OL
Haziran 13, 2023 13:00
Asgari ücret toplantısı sona erdi: Masada rakam yok!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısında, herhangi bir rakam açıklanmadı. 
 
Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk toplantısı sona erdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapılan toplantıya, işçi temsilcisi olarak Türk-İş,  işveren temsilcileri olarak da Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) katıldı. Toplantının ardından Türk-İş temsilcileri tarafından yapılan açıklamada, “Sürecin bayramdan önce bitmesini istiyoruz” denildi, ancak asgari ücrete ilişkin bir rakam belirtilmedi. Türk-İş Heyet Başkanı Veli Solak, “Toplantı yarın, akşam, ertesi gün olabilir. Tarih yok” ifadelerini kullandı. 
 
MASADA RAKAM YOK
 
Solak, yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Talebimiz Türkiye yüzyılına yakışır, bir an önce toplantının bitmesi. Asgari ücretin günün şartlarına göre, ekonomik krize göre, ev kiralarına, hayat pahalılığına göre güncellenmesini istiyoruz. Resmi belgeler istendi. Açıklama yapacağız, herhangi bir rakam yok.”
 
 Türkiye’de halihazırda asgari ücret brüt 10 bin 8, net 8 bin 506 lira. Komisyonda, işçiler adına masaya oturan Türk-iş henüz beklentisini açıklamazken, Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu (Birleşik Kamu-İş) asgari ücret beklentisinin en az 25 bin lira olduğunu açıkladı.
 
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.