YAPI-YOL SEN: Üyemiz sürgün edilmek isteniyor
  • Rojev
  • Ekonomi
  • YAPI-YOL SEN: Üyemiz sürgün edilmek isteniyor

YAPI-YOL SEN: Üyemiz sürgün edilmek isteniyor

Karayollarında bir üyenin sürgün edilmek istendiği ve mobing uygulamalarının arttığını belirten YAPI-YOL SEN, hukuksuzlukların bir an önce sonlandırılmasını istedi.

ABONE OL
Ocak 20, 2023 11:40
YAPI-YOL SEN: Üyemiz sürgün edilmek isteniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
WAN – Karayollarında bir üyenin sürgün edilmek istendiği ve mobing uygulamalarının arttığını belirten YAPI-YOL SEN, hukuksuzlukların bir an önce sonlandırılmasını istedi.
 
Yol, Yapı, Altyapı, Çevre ve Şehircilik, AFAD ve Tapu ve Kadastro Kamu Emekçileri Sendikası (YAPI-YOL SEN) Wan Şubesi, Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü’ndeki sürgün girişimi ve mobing uygulamasına  ilişkin sendika binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya, sendika yönetici ve üyeleri katıldı. “Sendikal ayrımcılığa ve mobinge son” pankartının açıldığı açıklamada, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Direne diren kazanacağız” ve “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek” sloganları atıldı. 
 
‘ÜYEMİZ SÜRGÜN EDİLMEK İSTENİYOR’
 
Açıklama yapan YAPI-YOL SEN Şube Başkanı İbrahim Çelik, sendikalarına üye mühendis Mehmet Sani Bilgiç’in, aile durumunun, talep ve rızasının alınmadan Kastamonu’ya sürgün edilmeye çalışıldığını belirterek, yaptıkları itirazlar sonucunda sürgün girişiminin durdurulduğunu kaydetti. Yapılan girişimi bir tehdit olarak algıladıklarını ifade eden Çelik, tüm hukuksuzluklara karşı mücadele etmeye devam edeceklerini söyledi. Karayolları 11’inci Bölge Müdürlüğünde bir yandan usulsüz atama ve görevde yükselmelerin yaşandığını, diğer yandan ise mobing durumunun söz konusu olduğunun altını çizen Çelik, yapılan hukuksuzlukların izahının olamayacağını ifade etti.
 
Sendika üyelerinin tayin ve atamalarının kabul edilmediğini ancak üyelerinin sürgün tehdidi ile karşı karşıya bırakıldığına dikkat çeken Çelik, yaşanan hukuksuzlukların bir an önce sonlandırılması çağrısında bulundu.
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.