en iyi rulet siteleri
TÖP: Çalışmalarımız terörize ediliyor
  • Rojev
  • Güncel
  • TÖP: Çalışmalarımız terörize ediliyor

TÖP: Çalışmalarımız terörize ediliyor

Deprem bölgesinde çalışmalarının "terörize" edilerek engellenmeye çalıştığını ifade eden TÖP Dönem Sözcüsü Juliana Gözen, "Başarılı olmayacaklar" dedi.

ABONE OL
Mart 3, 2023 13:00
TÖP: Çalışmalarımız terörize ediliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL- Deprem bölgesinde çalışmalarının “terörize” edilerek engellenmeye çalıştığını ifade eden TÖP Dönem Sözcüsü Juliana Gözen, “Başarılı olmayacaklar” dedi. 
 
Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP), partilerine yönelik baskı ve gözaltılara ilişkin İstanbul il binalarında açıklama yaptı. Açıklamada konuşan TÖP Dönem Sözcüsü Juliana Gözen, yönetici ve üyelerinin polisler tarafından sık sık fiziki takibe alındığını, yine ajanlaştırmaya çalıştırdığına dikkat çekti. 
Gözen, partilerinin devlet eliyle kriminalize edilmek istendiğini belirterek, Sözcüler Kurulu üyesi olan Perihan Koca hakkında çıkarılan “yakalama kararını” bir “kumpas” olarak gördüklerini aktardı. Gözen, bu kumpasın yaptıkları çalışmaları engellemek için devreye konduğunu belirterek, “Siyasi partilerin çalışmalarına tuzak kurarak, engellemek suçtur. Bu yüzden devlet suç işlemektedir” şeklinde konuştu.
 
‘BAŞARILI OLAMAYACAKLAR’ 
 
Çalışmalarıyla iktidarı rahatsız etmeye devam edeceklerini aktaran Gözen, yaşanan depremden sonra iktidarın devrimciler hedef aldığını söyledi. Bunun en somut örneğinin Hatay’da yardımlaşma ve dayanışma için açtığı Sevgi Parkı’na dönük saldırıların olduğunu ifade eden Gözen, “3 gün önce halk dayanışmasını köyden köye örgütleyen yoldaşlarımız jandarma tarafından alıkonuldu ve silah gösterilerek, tehdit edildi. Halk için bölgede olmayan devlet, bugün doğrudan devrimcilerin dayanışma sürecini engellemek için bölgede bulunuyor. Ama bu engelleme sürecinde başarılı olamayacaklar” diye belirtti.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.