en iyi rulet siteleri
Wan’dan 1 Mayıs mitingine katılım çağrısı
  • Rojev
  • Ekonomi
  • Wan’dan 1 Mayıs mitingine katılım çağrısı

Wan’dan 1 Mayıs mitingine katılım çağrısı

Wan’da 1 Mayıs, Musa Anter Parkı’nda kutlanacak. Eğitim Sen Wan Şube Eşbaşkanı Murat Atabay, özgür bir yaşam talebiyle herkesi 1 Mayıs'ta alanlarda olmaya çağırdı.

ABONE OL
Nisan 28, 2023 13:00
Wan’dan 1 Mayıs mitingine katılım çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
WAN / AMED – Wan’da 1 Mayıs, Musa Anter Parkı’nda kutlanacak. Eğitim Sen Wan Şube Eşbaşkanı Murat Atabay, özgür bir yaşam talebiyle herkesi 1 Mayıs’ta alanlarda olmaya çağırdı.
 
İşçi Sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs, Wan’da düzenlenecek mitingle kutlanacak. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Wan Şubeler Platformu, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyon (DİSK) Genel İş Wan Şubesi, Wan Barosu, Wan Colemêrg Tabip Odası, Diş Hekimleri Odası Wan Şubesi ve Türk Mimar ve Mühendisler Odası Birliği (TMMOB) Wan İl Koordinasyon Kurulu (İKK), tarafından kutlanacak olan 1 Mayıs Musa Anter Parkı’nda yapılacak. 
 
1 Mayıs Tertip Komitesinde yer alan Eğitim Sen Wan Şube Eşbaşkanı Murat Atabay, demokratik ve özgür bir yaşam talebiyle herkesi 1 Mayıs’ta alanlarda olmaya çağırdı.
 
‘HALKIMIZI ALANLARA BEKLİYORUZ’ 
 
1 Mayıs günü İpekyolu İlçesinde bulunan Hayat Hastanesi önünde toplanmaya başlayacaklarını ifade eden Atabay, “Buradan kortejler halinde Musa Anter Parkı’na kadar yürüyeceğiz” dedi. 1 Mayıs’ta emekçilerin, işçilerin, kadınların ve gençlerin taleplerini haykıracaklarını ifade eden Atabay, “Bu 1 Mayıs’ın başka bir önemi var. Çünkü bu 1 Mayıs’la birlikte, Türkiye halklarının 14 Mayıs’taki seçim talepleri de dillendirilecek. Yıllardır sömürülen ve katledilen, gençler kadınlar, emekçiler, işçiler, savunmalarını yapamayan avukatlar, depremzedeler için, baskı ve engellemelerle her gün karşı karşıya kalan basın emekçileri için alanlarda olacağız. Kayırmacılığa karşı olduğumuzu haykıracağız. Özgür bir yaşam ve yine Kürt sorununda demokratik çözüm için taleplerimiz olacak. Bütçenin büyük kısmının harcandığı ve insanlarımızı yaşamını yitirdiği savaşa ‘dur’ demek için alanlarda olacağız. AKP iktidarının, 20 yıldır kadına, doğaya ve emeğe olan düşmanlığına karşı, emek ve demokrasi güçleri olarak taleplerimizi haykıracağız. Bu anlamda tüm demokratik kitle örgütlerini 1 Mayıs alanlarına davet ediyoruz” dedi.
 
1 Mayıs günü Musa Anter Parkı’nda düzenlenecek mitinge DBP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, TTB Genel Sekreteri Vedat Bulut’un katılması bekleniyor. Miting saat 11.00’da başlayacak. 
 
AMED 
 
Amed Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) il örgütlerine 1 Mayıs İşçi Bayramına ilişkin ziyarette bulundu. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) MYK üyesi Döne Gevher Koyun eşliğinde Amed Emek Demokrasi Platformundan oluşan heyeti, Yeşil Sol Parti İl Eşsözcüleri Pınar Sakık Tekin, Abbas Şahin, HDP İl Eşbaşkanları Gülistan Atasoy, Zeyyat Ceylan ve Yeşil Sol Parti amed milletvekili adayı Adalet Kaya karşıladı.
 
Görüşmede, seçimlere ve 1 Mayıs’a ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.