en iyi rulet siteleri
Sanatçı İlyas Arzu’ya 6 yıl 3 ay hapis
  • Rojev
  • Güncel
  • Sanatçı İlyas Arzu’ya 6 yıl 3 ay hapis

Sanatçı İlyas Arzu’ya 6 yıl 3 ay hapis

Sanatçı İlyas Arzu, tanık beyanları üzerine "örgüt üyesi olmak" iddiasıyla yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

ABONE OL
Haziran 14, 2023 09:30
Sanatçı İlyas Arzu’ya 6 yıl 3 ay hapis
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADANA – Sanatçı İlyas Arzu, tanık beyanları üzerine “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla yargılandığı davada 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. 
 
Koma Pel solisti İlyas Arzu ve sanatçı Jiyan Savcı hakkında açık ve gizli tanık beyanları üzerine “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla açılan davanın karar duruşması Adana 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuksuz yargılanan Arzu ve Savcı duruşmaya katılmazken, avukatları hazır bulundu. 
 
MAHKEME: BİR İYİ BİR KÖTÜ HABERİM VAR
 
Savcı, “silahlı eylemde kullanmak amacıyla PKK’ye eleman temin ettikleri, müzik eğitimi vermek gerekçesiyle bir araya getirdikleri gençlere örgütsel propaganda yaptıkları ve kendilerinden etkilenen gençleri örgüt adına kırsal alana gönderdikleri” iddialarıyla iki ismin cezalandırılmasını istedi. Avukatlar, müvekkillerinin sanatçı olduğuna işaret ederek, iddiaları reddetti. Avukatlar, beraat talebinde bulundu. 
 
Mahkeme başkanının, avukatlara “Size bir iyi bir de kötü haberim var” dedikten sonra kararını açıklaması dikkat çekti. Mahkeme, Savcı’nın beraatine ve Arzu’nun “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.