en iyi rulet siteleri
TBB: Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağız
  • Rojev
  • Güncel
  • TBB: Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağız

TBB: Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağız

Amed Barosu'nu ziyaret eden TBB Başkanı Erinç Sağkan, barolarla birlikte depremde yıkılan binalarda sorumluluğu olanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

ABONE OL
Şubat 16, 2023 18:00
TBB: Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – Amed Barosu’nu ziyaret eden TBB Başkanı Erinç Sağkan, barolarla birlikte depremde yıkılan binalarda sorumluluğu olanlar hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Erinç Sağkan, Amed Barosu’nu ziyaret etti. Baro Başkanı Nahit Eren ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Sağkan, burada yaptığı açıklamada, 3’ü Amed’te olmak üzere 100 meslektaşlarının depremde hayatını kaybettiğini belirtti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Barolarla birlikte, depremin yaşandığı ilk andan itibaren arama kurtarma çalışmaları ve yardım faaliyetlerinde etkin görev aldıklarını kaydeden Sağkan, “Aynı zamanda sorgulamak, yanlışları ortaya koymak ve hukuki sürecin etkin şekilde işleyerek tüm sorumluların tespit edilip cezalandırılması için de çalışma yürütmek biz hukuk örgütlerinin en önemli görevleri arasında yer alıyor” ifadelerini kullandı.  TTB ve barolar olarak, binaların yıkılmasına ilişkin müteahhit, yapı denetim firmaları ve imara ilişkin yapılan yanlışlara imza atan sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıklayan Sakan, “Soruşturma ve kovuşturma süreçlerini de etkin şekilde takip edeceğiz” dedi.

‘AÇILMIŞ BİR DAVA YOK’

Ardından konuşan Eren de, merkez Yenişehir ilçesinde yıkılan Galeria İş Merkezi’nin üstündeki sitenin enkazında hayatını kaybeden avukat Serhan Özdemir’in binanın altındaki iş yerlerine kolon kestikleri gerekçesiyle dava açtığına yönelik iddialara ilişkin ise, “Özdemir’in bu konuda Cumhuriyet Başsavcılığına yapmış olduğu bir suç duyurusu ya da bu konuda görülen bir dava yok” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.