DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN
BITCOIN 436191-0,61%
Diyarbakır
36°

AÇIK

04:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

Şırnak Barosu, ağaç katliamına ilişkin yeni görüntüler paylaştı
  • Rojev
  • Ekoloji
  • Şırnak Barosu, ağaç katliamına ilişkin yeni görüntüler paylaştı

Şırnak Barosu, ağaç katliamına ilişkin yeni görüntüler paylaştı

Şırnak Barosu, devam ağaç katliamına ilişkin yeni görüntüler paylaşarak, kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulundu.

ABONE OL
Temmuz 17, 2022 19:37
Şırnak Barosu, ağaç katliamına ilişkin yeni görüntüler paylaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞIRNAK- Şırnak Barosu, devam ağaç katliamına ilişkin yeni görüntüler paylaşarak, kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulundu.

Şırnak Barosu, Şırnak’ta devam ağaç katliamına ilişkin yeni görüntüler paylaştı. Şırnak’taki korucular, 2 yıla yakın bir süredir asker gözetiminde ağaç kesiyor. Keniyamîr, Birateto, Birapeşo, Deyndarok, Cinîwer, Belûzer, Rîsor, Serêrû, Tîkera, Qûrteka Pêşya, Girêdeyincê, Şerevan, Xirtkbestê ve Navyan bölgelerinde kesilen ağaçlar, TIR ve kamyonlarla farklı bölgelere taşınıyor. Şırnak Barosu akşam saatlerinde sanal medya hesabından kesilen ağaçların yeni görüntülerini paylaştı.

DUYARLILIK ÇAĞRISI

Şırnak Barosu Çevre ve Kent Komisyonu üyesi avukat tarafından çekilen görüntüler, şu açıklama ile sanal medya hesabından paylaşıldı: “Baromuzun hazırladığı raporlar, suç duyuruları ve diğer başvurulara rağmen kamuoyunda yeterli duyarlılık yaratılamadığından Şırnak’taki orman tahribatı ve ağaç katliamı devam etmektedir. Bugün Çevre ve Kent Komisyonu üyemiz tarafından çekilen görüntüde iki sıra şeklinde yüzlerce kamyon kesilmiş ağacın yüklendiği görülmektedir. Kısa bir süre içerisinde baromuzca yeni yasal başvurular ve eylem planı açıklanacaktır. Doğaya değer veren tüm kesimleri acil bir şekilde konuya ilişkin duyarlılık göstermeleri çağrımızı yineliyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.