en iyi rulet siteleri
Sancar’dan RTÜK açıklaması: Gerçekleri gizleyemezsiniz
  • Rojev
  • Güncel
  • Sancar’dan RTÜK açıklaması: Gerçekleri gizleyemezsiniz

Sancar’dan RTÜK açıklaması: Gerçekleri gizleyemezsiniz

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, iktidarın “yandaşı” olmayan basın kuruluşlarını, RTÜK eliyle susturma hazırlığı içerisinde olduğunu belirterek, “Gerçekleri gizleyemezsiniz” dedi.

ABONE OL
Şubat 16, 2023 17:00
Sancar’dan RTÜK açıklaması: Gerçekleri gizleyemezsiniz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ – HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, iktidarın “yandaşı” olmayan basın kuruluşlarını, RTÜK eliyle susturma hazırlığı içerisinde olduğunu belirterek, “Gerçekleri gizleyemezsiniz” dedi.

 Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, sanal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Depremi felakete dönüştürenin AKP-MHP iktidarının talan politikaları ve yıkıcı zihniyete sahip olduğunu vurgulayan Sancar, “Bunca acı ve yıkım karşısında geri durmadıkları tek icraat, halkın dayanışmasını engellemek, yasakçılık ve gerçekleri dile getirenleri tehdit etmek olmuştur” dedi.

‘GERÇEKLERİ GİZLEYEMEZSİNİZ’

Halkın iradesini gasp eden kayyım uygulamasının bu sefer halkın yardımlarını gasp etmek için devreye sokulduğuna dikkati çeken Sancar, şunları söyledi: “İktidarın şimdiki hedefinin de halkın gerçekleri öğrenme hakkını tümden yok etmek olduğu anlaşılıyor. Kendi yandaşı olmayan basın kuruluşlarını, RTÜK eliyle susturma hazırlığı içerisinde olduğuna dair ciddi bilgiler var. Bu tertiplerden ve planlardan derhal vazgeçin. Şunu iyi bilin ki ne yaparsanız yapın, gerçekleri gizleyemezsiniz, hakikati susturamazsınız, halka yaşattıklarınızı unutturamazsınız, suçlarınızın hesabını vermekten kurtulamazsınız. Halkın yanında ve gerçeklerin peşinde olan basın kuruluşları ve emekçileri, sizler de iyi biliniz ki asla yalnız değilsiniz. Milyonların vicdanı ve hakikatin gücü sizinledir. Gün her alanda dayanışmayı büyütme günüdür.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.