en iyi rulet siteleri
Qoser’den Kuzey ve Doğu Suriye’ye saldırılara tepki
  • Rojev
  • Güncel
  • Qoser’den Kuzey ve Doğu Suriye’ye saldırılara tepki

Qoser’den Kuzey ve Doğu Suriye’ye saldırılara tepki

Qoser’de, Kuzey ve Doğu Suriye’ye yapılan saldırılara karşı yapılan açıklamada konuşan BDP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Türkiye’nin emperyalist güçlerle birlikte Kürtlerin bütün kazanımlarını yok etmeyi amaçladığını söyledi.

ABONE OL
Kasım 24, 2022 14:00
Qoser’den Kuzey ve Doğu Suriye’ye saldırılara tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MÊRDÎN – Qoser’de, Kuzey ve Doğu Suriye’ye yapılan saldırılara karşı yapılan açıklamada konuşan BDP Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, Türkiye’nin emperyalist güçlerle birlikte Kürtlerin bütün kazanımlarını yok etmeyi amaçladığını söyledi. 
 
Mêrdîn’de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) , Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik başlatılan saldırıları protesto etti. Açıklamaya, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanları Saliha Aydeniz ile Keskin Bayındır, HDP Milletvekilleri Hasan Özgüneş, Feleknas Uca, Pero Dündar ile çok sayıda kişi katıldı.
 
Qoser (Kızıltepe) İlçe Örgütü binası önünde toplanan kitle polis tarafından ablukaya alındı. Buna karşı kitle de,”jin, jiyan, azadî”, “Kobanê düşmeyecek” ve “bijî berxwedana Kobanê” sloganları ile zılgıt ve alkışlarla tepki gösterdi. 
 
Ablukaya rağmen yapılan açıklamada konuşan Hasan Özgüneş, “Bu durum faşizmdir. Var olan faşizm AKP ve MHP eliyle sürdürülüyor. Savaşa karşı sessimizi yükselteceğiz. Geleceğimiz, özgürlüğümüz için demokrasi ve emekçiler için direneceğiz. AKP-MHP’nin hiçbir zulmü bizi engelleyemez. Sonuna kadar direneceğiz. Faşizm ve savaşla bizleri bitiremezsiniz. O yüzden aklınızı başınıza alın” dedi. 
 
‘BAŞARILI OLAMIYORLAR’ 
 
Ardından konuşan Aydeniz, iktidarın bu politikalarıyla savaş ve tecridi daha derinleştirerek kaotik bir ortam yaratmak istediğini belirterek, “Önceliğimiz Başûr ve Rojava’da süren saldırıların durdurulmasıdır. Son 7 yıldır kentlerin yıkımından ağaç kıyımına, katliamlara kadar birçok şey yapıldı ama politikalarında başarılı olamadılar. Bugün de kimyasal silah kullanıyorlar. Emperyalist güçlerle birlikte Kürtlerin kazanımlarını yok etmeyi amaçlıyorlar” diye belirti. 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.