en iyi rulet siteleri
Eyyübiye’de binlerin katılımıyla büro açılışı
  • Rojev
  • Güncel
  • Eyyübiye’de binlerin katılımıyla büro açılışı

Eyyübiye’de binlerin katılımıyla büro açılışı

Eyyübiye’de Yeşil Sol Parti seçim irtibat büro açılışında konuşan HDP Riha Milletvekili Nusretin Maçin, “Bu kirli ve savaş politikalarını topraklarımızdan atacağız” dedi.

ABONE OL
Nisan 30, 2023 20:00
Eyyübiye’de binlerin katılımıyla büro açılışı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
RIHA – Eyyübiye’de Yeşil Sol Parti seçim irtibat büro açılışında konuşan HDP Riha Milletvekili Nusretin Maçin, “Bu kirli ve savaş politikalarını topraklarımızdan atacağız” dedi. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Riha’nın merkez Eyyübiye ilçesinde binlerin katılımıyla seçim irtibat bürosu açılışı gerçekleştirdi. Açılışa Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Halkaların Demokratik Partisi (HDP) il örgütleri, Barış Anneleri İnisiyatifi, Özgür Kadın Hareketi (TJA)aktivistlerinin yanı sıra binlerce yurttaş katıldı. 
 
Açılıştan önce yerel sanatçının sahne almasıyla halaya duran binler, sık sık, “Bijî Serok Apo”, “Bê Serok Jiyan nabe” ve “Direne direne kazanacağız” sloganlarını attı. Havai fişeklerin patlatıldığı açılışta, meşaleler yakan gençler, “Gençlik Apo’nun fedaisidir” sloganını attı.
 
‘BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ’
 
Açılışta ilk olarak konuşan Yeşil Sol Parti milletvekili adayı Ferit Şenyaşar, halkın 14 Mayıs’ta sandıklara ve iradelerinin sahip çıkarak adaleti getireceklerini söyledi. Adaletin aynı zamanda siyasi tutsaklar için de geleceğini vurgulayan Şenyaşar, “Birlikte değiştireceğiz. Birlikte kazanacağız” dedi. 
 
Ardından konuşan HDP İl Eş Başkanı Ahmet Atış,  PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın 25 aydır kimseyle görüştürülmemesine değinerek, “25 aydır tamamıyla keyfi ve hiçbir hukuki gerekçesi olmayan nedenlerle ağır bir tecrit uygulanıyor. Bu tecritle beraber AKP’yi sandığa gömeceğiz” diye konuştu. 
 
‘POLİTİKALARINIZI TOPRAKLARIMIZDAN ATACAĞIZ’
 
Son olarak konuşan HDP Riha Milletvekili Nusrettin Maçin de, “Topraklarımız her anlamda zengindir. Rİha, kültürüyle, diliyle, tarihiyle, inancıyla zengindir. Fakat AKP-MHP iktidarı halkımızı baskı altına almaya çalışıyor. Halkımızı fakirliğe muhtaç etmeye çalışıyorlar. Bu kirli ve savaş politikalarınızı topraklarımızdan atacağız. Kendi kimliğimizle, dilimizle, kültür-sanatımızla onurlu bir yaşam sürdürüleceğiz” ifadelerini kullandı. 
 
Program konuşmalarının ardından büro açılışıyla sonlandı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.