en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti gidilmeyen kent bırakmadı

Yeşil Sol Parti gidilmeyen kent bırakmadı

Gidilmeyen kent bırakmayan Yeşil Sol Parti adayları, bir araya geldikleri seçmenlerin sorunlarını dinleyerek, partilerine destek çağrısını yineledi.

ABONE OL
Nisan 26, 2023 16:00
Yeşil Sol Parti gidilmeyen kent bırakmadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER MERKEZİ- Gidilmeyen kent bırakmayan Yeşil Sol Parti adayları, bir araya geldikleri seçmenlerin sorunlarını dinleyerek, partilerine destek çağrısını yineledi.

Yeşiller Sol ve Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), gündüz başladığı seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Çok sayıda kentte gün boyu seçmenlerle bir arayan Yeşil Sol Parti adayları, yurttaşların sorunlarını dinleyerek, destek istedi.

COLEMÊRG

Yeşil Sol Parti milletvekili adayları, Colemêrg merkez, Gever (Yüksekova) ve Rûbarok (Derecik) ilçesinde bulunan birçok köyde düzenlediği seçim çalışmaları coşkulu karşılamalarla sürüyor. Colemerg’in birçok köyü başta olmak üzere Gever’e bağlı Sorê, Silord, Gowê ve Gûlank yine Rûbarok ilçesine bağlı Bêsosin, Zerin, Şapatana Gerdîyan, Parevê, Sitêrê, Sitûnê ve Dêrik köylerinde yaşayan yurttaşlar ziyaret edildi. Köylerde yaşayan kadınlar ve çocuklar ellerindeki Yeşil Sol Parti bayraklarıyla adayları karşıladı. Adaylar ise sınır hatlarında yaşanan yasaklara değinerek, 14 Mays’ta buna son vereceklerini ifade etti.

QERS

Yeşil Sol Parti Qers milletvekili adayları Gülistan Kılıç Koçyiğit, Gülcan Alp, Sertaç Çelikkaleli ve parti yöneticileri ise kentteki gazetecilerle bir araya geldi. Burada konuşan Koçyiğit, “Seçime sayılı günler kalırken sandık güvenliğini sağlayacak hukukçuların ve gerçekleri dile getiren basın emekçilerinin gözaltına alınmasını kınıyoruz. AKP yeniden elinde hiçbir argüman olmadığı, topluma sunacak hiçbir şeyi olmadığı için bizim büyük yükselişimiz ve coşkulu kalabalıklarımız karşısında krimimalizasyon ve güvenlikçi politikalar uyguluyor. Bükemediği bileği gözaltına alarak, karalayarak bir seçim kampanyası yürütüyor” diye konuştu.

ÎDIR

Yeşil Sol Parti adayı Aysel Aras ve TJA aktivistleri Cumhuriyet Mahallesi’nde kadınlarla bir araya geldi. Aras’ı karşılayan kadınlar ardından halay çekti. Aras, ise kadınlara teşekkür ederek yapacakları buluşmaya tüm kadınları davet etti.

ADANA

Adana’nın dört bir yanında seçim çalışmalarını aralıksız devam ettiren Yeşil Sol Parti milletvekili adayları, “Birlikte değiştireceğiz” şiarıyla halkla buluşmayı sürdürüyor. Adaylardan Tülay Hatimoğulları Seyhan ilçesine bağlı Hadır Mahallesi’nde, aday Ferhat Kabaiş ise Seyhan ilçesine bağlı Gürselpaşa Mahallesi’nde esnaf ve semt pazarlarını gezdi. Adaylar, halktan oy istedi. Yeşil Sol Partili gençler ise İnönü Parkı’nda stand açarak, yurttaşlara bildiri dağıttı.

ANTALYA 

Antalya’da da seçim çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Yeşil Sol Parti Antalya milletvekili adayları Canan Calağan ve Muhsin Taşar ile HDP PM avukat Aylin Onursev, Antalya Barosunu ziyaret etti. Seçim güvenliğine dair yapılan görüşmede, yargı bağımsızlığı, demokratik kamuoyuna uygulanan baskılar, bağımsız ve tarafsız adalet sistemi açısından önemi üzerine sohbet gerçekleştirildi.

MERSİN

Yeşil Sol Parti 14 Mayıs seçimlerine ilişkin çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yeşil Sol Parti Mersin İl Örgütü, seçim çalışmaları kapsamında Mersin Dersimliler Derneği’ne ziyaret gerçekleştirdi. Buradaki ziyarette Yeşil Sol Parti Mersin milletvekili adayları ile ile Mersin Dersimliler Derneği Başkanı Nurşen Çığlık ve Dersimliler Derneği Başkan Yardımcısı Ercan Yıldırım yer aldı.

Buradaki ziyarette konuşan milletvekili adayları, alevi yurttaşların sorunlarına çözüm önerileri geliştirebilecek tek partinin Yeşil Sol Parti olduğunu belirterek, Yeşil Sol Parti’nin alevilere yönelik politikalarına değindi. Adayların ardından konuşan Mersin Dersimliler Derneği Başkanı Nurşen Çığlık ise seçimlerde sonuna kadar Yeşil Sol Parti’yi destekleyeceklerini açıklarken, tüm Dersimliler’e de destek çağrısında bulunduğunu ifade etti.

ESNAF ZİYARETLERİ 

Akdeniz ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren milletvekili adayları Mustafa Türk ve Mehmet Şirin Kaya ise esnafların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Hal Mahallesi’nde gerçekleştirilen ziyarette tek tek esnafların şikayetlerini dinleyen adaylar, çözüm önerilerinde bulundu. Ayrıca Yeşil Sol Parti’nin akşam ki Hal Mahallesi’nde açılışını yapacağı seçim irtibat bürosu etkinliğine katılma çağrısı yapan adaylar, buna ilişkin mahallenin birçok noktasında bildiri dağıtımı gerçekleştirdi.

MEREŞ

Yeşil Sol Parti, 6 Şubat tarihinde gerçekleşen depremlerin merkez üssü olan Mereş’te seçim çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Maksutuşağı, Sofuuşağı, Abbaslar, Alibeyuşağı, Sivricehöyük, Terolar köyleri adayların katılımı ile ziyaret edildi.

Ziyaretlerde, köy halkıyla buluşan milletvekili adayları, depremzedelerin sorunları hakkında konuşurken, 14 Mayıs’ta gerçekleşecek seçimlere dair de fikir alışverişinde bulundu. Ziyaretlerde adaylara dönük yoğun ilgi dikkat çekti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.