en iyi rulet siteleri
‘Pride’ filmine polis baskını: Çok sayıda gözaltı
  • Rojev
  • Güncel
  • ‘Pride’ filmine polis baskını: Çok sayıda gözaltı

‘Pride’ filmine polis baskını: Çok sayıda gözaltı

Kadıköy’de “Pride” filmi için bir araya gelen BEKSAV yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, polis tarafından gözaltına alındı.

ABONE OL
Haziran 7, 2023 19:30
‘Pride’ filmine polis baskını: Çok sayıda gözaltı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İSTANBUL- Kadıköy’de “Pride” filmi için bir araya gelen BEKSAV yöneticilerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi, polis tarafından gözaltına alındı.

Bilim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı (BEKSAV) Sinema Kolektifi çağrısıyla Kadıköy’deki vakıf binasında toplanan yurttaşlar, “Onur Ayı” etkinlikleri kapsamında “Pride” filmini izlemek istedi. Film saati yaklaştığında polisler, vakıf binasını ablukaya aldı. Polisler, etkinliğin Kadıköy Kaymakamlığı tarafından yasaklandığını öne sürerek, BEKSAV yöneticileri ve film izlemeye gelen birçok kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltılara tepki gösteren BEKSAV, sanal medyadan yaptıkları yazılı açıklamada, “Bugün BEKSAV Sinema Kolektifi’nin ‘Pride’ filminin gösterimi öncesinde vakıf binası polis ablukasına alınmıştır. BEKSAV ve Sinema Kolektifi üyeleri ve gösterim için gelen çok sayıda arkadaşımız gözaltına alınmıştır. İktidarın LGBTİ+ düşmanlığına karşı gökkuşağı renklerini savunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.