en iyi rulet siteleri
Dikmece’de kamulaştırmaya karşı yürüyüş
  • Rojev
  • Güncel
  • Dikmece’de kamulaştırmaya karşı yürüyüş

Dikmece’de kamulaştırmaya karşı yürüyüş

Antakya ilçesine bağlı Dikmece Mahallesi’nde yurttaşlar, tapulu arazilerinin kamulaştırılmasına karşı yürüyüş yaparak, tepki gösterdi.

ABONE OL
Mayıs 22, 2023 16:00
Dikmece’de kamulaştırmaya karşı yürüyüş
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HATAY- Antakya ilçesine bağlı Dikmece Mahallesi’nde yurttaşlar, tapulu arazilerinin kamulaştırılmasına karşı yürüyüş yaparak, tepki gösterdi.

Mereş merkezli depremlerde en çok yıkımın yaşandığı Hatay’da TOKİ, hastane ve belli kurumlar için alınan Acele Kamulaştırma kararları sürüyor. Gülderen, Orhanlı, Ballıöz gibi mahallelerin ardından Antakya ilçesine bağlı Dikmece Mahallesi’nde de yurttaşların tapulu arazileri ve zeytinliklerinin TOKİ yapımı için Acele Kamulaştırmaya alınmasına karşı yüzlerce kişi Dikmece Mahallesi’nde bir araya geldi.

‘DİKMECE HALKI YALNIZ DEĞİLDİR’

Ellerinde “Dikmece satılık değildir”, “Gitmiyoruz buradayız” yazılı dövizler bulunan yurttaşlar mahalle meydanına kadar “Dikmece halkı yalnız değildir”, “Sermaya defol bu mahalle bizim” sloganlarıyla yürüdü. Yürüyüşün ardından mahalleler konuşma yaptı.

‘GİTMEDİK BURADAYIZ’

Mahallilerden Ayşe Olğun, “Biz burada çocuklarımıza bu toprakları miras bırakmak istiyoruz. Kamulaştırılmasını istemiyoruz. Kamulaştırmaya hayır diyoruz. Buradayız burada kalacağız. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Burada olan olmayan herkes bilsinki bugün benim yerim gidiyor, yarın hepsi gidebilir” diyerek dayanışma çağrısında bulundu.

Ardından konuşma yapan diğer mahalleliler de acele kamulaştırmaya tepki göstererek, hukuki mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi.

Açıklama atılan sloganlarla son buldu. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.