en iyi rulet siteleri
Petrol Ofisi’nden ‘MB + 1,5 TL’ kararı
  • Rojev
  • Ekonomi
  • Petrol Ofisi’nden ‘MB + 1,5 TL’ kararı

Petrol Ofisi’nden ‘MB + 1,5 TL’ kararı

BM ve döviz kuru tarafından açıklanan döviz kurları arasındaki farklılıkları gidermek için MB kuruna 1.50 TL ekleme kararı aldı.

ABONE OL
Mayıs 18, 2023 14:40
Petrol Ofisi’nden ‘MB + 1,5 TL’ kararı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – BM ve döviz kuru tarafından açıklanan döviz kurları arasındaki farklılıkları gidermek için MB kuruna 1.50 TL ekleme kararı aldı. 
 
Petrol Ofisi, döviz kuru ile Merkez Bankası (MB) tarafından açıklanan döviz kurları arasında farklılıklar nedeni yeni uygulamaya geçerek aradaki farkı gidermek için MB kuruna 1.50 TL ekleme kararı aldı.
 
PETROL OFİSİ’NİN AÇIKLAMASI
 
Karara ilişkin Petrol Ofisi’nin yaptığı açıklamada, “Döviz piyasalarında 14.04.2023 tarihinden itibaren yaşanan gelişmeler sebebiyle bankaların uyguladığı döviz kuru ile Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanan döviz kurları arasında ciddi farklılıklar oluşmaya başlamıştır” denildi. 
 
MB + 1,5 TL EKLEME
 
Açıklamanın devamında şunlar yer aldı: “Bilindiği üzere şirketimizin ticaretini gerçekleştirdiği petro kimya ürünleri esas itibariyle ithalata bağımlı olup ilgili ödemeler şirketimiz tarafından yabancı para cinsinden yapılmaktadır. Dolayısıyla gelinen aşamada; 22.05.2023 Pazartesi günü itibariyle sizlerle olan ticari ilişkilerimizde döviz/TL esaslı yapılan satışlarda, ödemeye esas alınacak Türk Lirası cinsindeki tutar; “TCMB + 1,5 Türk Lirası” döviz kuru ile belirlenecek olup, kurlardaki söz konusu fark günlük bazda takip edilecek ve farkın kapanmasına mütakip rutin uygulamaya geri dönülecektir. Para piyasalardaki durumun değişmesi halinde güncel bilgilendirme tekrar yapılacak olup, anlayışınız ve iş birliğiniz için teşekkür ederiz.”
(fca/
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.