en iyi rulet siteleri
Panos’ta kadın şöleni, Erdexan’da adaylara destek
  • Rojev
  • Politika
  • Panos’ta kadın şöleni, Erdexan’da adaylara destek

Panos’ta kadın şöleni, Erdexan’da adaylara destek

Yeşil Sol Parti, Panos’ta yüzlerce kişinin katıldığı kadın şöleni düzenlerken, Dêrsim Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ise, Yeşil Sol Parti Erdexan adaylarına destek olmak için iki gündür kentte çalışma yürütüyor.

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 12:32
Panos’ta kadın şöleni, Erdexan’da adaylara destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AGİRÎ/ ERDEXAN – Yeşil Sol Parti, Panos’ta yüzlerce kişinin katıldığı kadın şöleni düzenlerken, Dêrsim Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ise, Yeşil Sol Parti Erdexan adaylarına destek olmak için iki gündür kentte çalışma yürütüyor.  
  
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), Panos’ta (Patnos) kadın şöleni gerçekleştirdi. İlçedeki bir düğün salonunda düzenlenen şölene, Yeşil Sol Parti Agirî Milletvekili adayı Zelal Yılmaz, Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri ile yüzlerce kadın katıldı. Şölende sık sık “Jin jiyan azadî” sloganları atıldı. 
 
Şölen’de konuşan vekil adayı Zelal Yılmaz, kadınların birlikte geleceği değiştireceğini söyledi. Yılmaz, “Seçimler en çok kadınları ilgilendiriyor çünkü başımızdaki tekçi iktidar her zaman kadınları engellemeye, susturmaya çalıştırmıştır. Bizler kadınlar da hep birlikte mücadele edeceğiz ve onlara boyun eğmeyeceğiz. Kadınlar birlikte hareket edeceğiz. Kadınlar susmaz, kadınlar mücadelenin öncüleridir” diye konuştu. 
 
Yılmaz’ın konuşmasının ardından kadınlar uzun bir süre halay çekti.  
 
ERDEXAN’DA YEŞİL SOL ADAYLARINA İLGİ
 
Dêrsim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Yeşil Sol Parti Erdexan adaylarına destek olmak için iki gündür kentte çalışma yürütüyor. Yeşil Sol Parti adayları Özgür Tanış ve Dicle Aktürk ile birlikte köy köy gezen Maçoğlu, halkın Yeşil Sol Parti adaylarına destek vermesini istedi. Golan (Göle) ilçesinin Kalecik ve Yeniköy köylerine giden Maçoğlu ve adaylar büyük bir coşkuyla karşılandı. 
 
‘DEVRİMCİLERE DESTEK VERİN’
 
Kalecik Köyü’nde konuşan Maçoğlu, “Bizim yerimiz belli ve kimden yana olduğumuz belli. Biz devrimciyim ve yanımız halkımızın yanıdır. Halkın aldığı karar bizim için değerlidir. Biz halkı öğretmen olarak görüyoruz. Hata, eksik yaparız ama doğrudan vazgeçmeyeceğiz. Sizden isteğimiz Yeşil Sol Parti adaylarımıza destek vermenizdir. Parlamentoya mutlaka devrimcileri göndermemiz gerekiyor. Önümüzdeki 20 yılın temeli atılacak ve bu hepimiz için çok değerli. Pazar günü 20 yıldır iktidar olanları geriye, demokratları ve devrimcileri oraya göndermek istiyoruz. Yeşil Sol’a güçlü bir destek vereceğinize inanıyoruz” dedi. 
 
Maçoğlu, Tanış ve beraberindekiler ardından Erdexhan merkezdeki esnafları da ziyaret ederek, Yeşil Sol Parti’ye oy istedi. Esnaf ziyaretinde halk adaylara büyük ilgi gösterdi. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.