en iyi rulet siteleri
Muğla ve İzmir’de orman yangınları: Evler boşaltıldı, yollar kapandı
  • Rojev
  • Ekoloji
  • Muğla ve İzmir’de orman yangınları: Evler boşaltıldı, yollar kapandı

Muğla ve İzmir’de orman yangınları: Evler boşaltıldı, yollar kapandı

Datça’da başlayan yangın nedeniyle Döşeme mevkiinde bulunan evler tedbir amaçlı boşaltıldı. Çeşme’de ise yangın nedeniyle yollar kapandı.

ABONE OL
Temmuz 13, 2022 14:37
Muğla ve İzmir’de orman yangınları: Evler boşaltıldı, yollar kapandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MUĞLA/İZMİR – Datça’da başlayan yangın nedeniyle Döşeme mevkiinde bulunan evler tedbir amaçlı boşaltıldı. Çeşme’de ise yangın nedeniyle yollar kapandı.

Muğla’nın Datça ilçesi Mesudiye Mahallesi Radar mevkiinde başlayan yangına karadan ve havadan müdahale sürüyor. Rüzgarın etkili olduğu bölgede yangın, dağın eteklerinden aşağıda doğru ilerliyor. Yangın Mesudiye – Palamutbükü- Datça yol ayrımına kadar ulaşırken karayolundan ulaşım sağlanamıyor.

Öte yandan edinilen bilgiye göre, yangının radar bölgesinin alt noktasında çıktığı, kuzeyden etkili olan rüzgarla Mesudiye tarafına ilerlediği öğrenildi. Ayrıca, Mesudiye Mahallesi’nin üst tarafı Döşeme mevkiinde bulunan evler tedbir amaçlı boşaltıldı.

BAKAN BÖLGEYE GELİYOR

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin, yangını yerinde incelemek için bölgeye geliyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Bakanımız Vahit Kirişçi Muğla Datça’da meydana gelen orman yangınını yerinde incelemek üzere yangın bölgesine hareket ediyor” denildi.

İZMİR

İzmir’in Çeşme ilçesi Alaçatı Mahallesi makilik alanda, çıkan yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Ekipler,  yangının ormanlık alana sıçramaması için çalışmalarını sürdürüyor.

YOLLAR KAPANDI

Öte yandan yangın, Rüzgar Enerji Santralleri (RES)’ninde etrafını sardı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, İzmir-Çeşme otoyoluna kadar ilerledi. Bu nedenle, İzmir-Çeşme otoyolunun Uzunkuyu mevkii, makilik alanda çıkan yangın nedeniyle trafiğe kapandı.

En az 10 karakter gerekli