en iyi rulet siteleri
İsviçre ve Fransalı heyetten ajansımıza ziyaret
  • Rojev
  • Güncel
  • İsviçre ve Fransalı heyetten ajansımıza ziyaret

İsviçre ve Fransalı heyetten ajansımıza ziyaret

Cenevre eski Belediye Başkanı Rêmy Pagani, Fransa İnsoumise Partisi’nden Angélique Schmidt ve gazeteci Rachad Armanios, MA Riha Bürosu’nu ziyaret etti.

ABONE OL
Mayıs 13, 2023 15:30
İsviçre ve Fransalı heyetten ajansımıza ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

RIHA- Cenevre eski Belediye Başkanı Rêmy Pagani, Fransa İnsoumise Partisi’nden Angélique Schmidt ve gazeteci Rachad Armanios, MA Riha Bürosu’nu ziyaret etti.

Seçimleri gözlemlemek için İsviçre ve Fransa’dan Riha’ya gelen heyet, ajansımız Mezopotamya Ajansı (MA) Riha bürosunu ziyaret etti. Heyette, Cenevre eski Belediye Başkanı Rêmy Pagani, Fransa İnsoumise Partisi’nden Angélique Schmidt ile gazeteci Rachad Armanios yer aldı.

Heyeti karşılayan MA Riha Büro Haber Şefi Murat Çiftçi, Türkiye’de iktidarın gazetecilere yönelik baskı hakkında bilgi verdi. Son 9 ayda 34 gazetecinin tutuklandığına dikkat çeken Çiftçi, iktidarın özgür basını baskı ve tutuklamayla susturmaya çalıştığını kaydetti.

Heyet adına konuşan Cenevre eski Belediye Başkanı Rêmy Pagani ise, demokrasi ve hukukun önemine dikkat çekti. Türkiye’de demokrasinin ilerlemesi hem Avrupa Birliği (AB) hem de Türkiye’nin geleceği için iyi olacağını söyledi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.