DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 348462-0,90%
Diyarbakır
29°

AÇIK

05:22

İMSAK'A KALAN SÜRE

Haber-Sen’den sürgünlere tepki

Haber-Sen’den sürgünlere tepki

Haber-Sen Mersin Temsilciliği, sendikalarına yönelik ayrımcılığa ve artan keyfi uygulamalara tepki göstererek, sürgünlerin son bulması çağrısı yaptı.

ABONE OL
Eylül 23, 2022 11:40
Haber-Sen’den sürgünlere tepki
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MERSİN – Haber-Sen Mersin Temsilciliği, sendikalarına yönelik ayrımcılığa ve artan keyfi uygulamalara tepki göstererek, sürgünlerin son bulması çağrısı yaptı. 
 
Basın Yayın İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası (Haber-Sen) Mersin İl Temsilciliği, üyelerine dönük sürgün ve antidemokratik uygulamalara tepki gösterdi. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası’nda (Eğitim-Sen) düzenlenen basın toplantısında “Sarı sendikalara geçit vermeyeceğiz” pankartı asıldı. 
 
Toplantıda konuşan Haber-Sen Sekreteri İbrahim Halil Okdem, tüm kamu emekçilerine güvenceli iş için ortak mücadeleyi yükseltme çağrısında bulundu. Okdem, “Bizimle birlikte yürüyen ve geçmişte şube başkanlığımızı yapan, onurlu mücadelenin en ön safında yer alanların hukuksuz bir şekilde ihraç edilmesi sendikamızın yönetim kurullarında yer almayacakları anlamına gelmiyor. Hukuki süreç bitene kadar ihraç üyeler mevzuat gereği bizim üyemizdir” dedi. 
 
‘SÜRGÜNLER DURDURULSUN’
 
İktidarın posta emekçilerinin sorunlarını çözemeyeceğini belirten Okdem, taleplerini şöyle sıraladı: 
“*Posta emekçilerinin taleplerini dile getiren sendikamızın yöneticilerinin ve temsilcilerinin sürgünleri bir an önce durdurulsun.
 
*7201 sayılı Tebligat Yasasının gerekleri yerine getirilsin, kurum tarafından; hukuk kuralarına riayet edilsin.
 
*2018’den bugüne kadar kuruma personel alınmaması doğru bir politika değil, bir an önce personel alımı yapılsın.
 
*2014’ten beri görevde yükselme sınavı açmayıp kendi yandaşlarını ve sarı sendikanın yöneticilerini atamaktan vazgeçip bir an önce görevde yükselme sınavı yapılsın.
 
*Kurumda parçalı personel yapısına, performansa dayalı, esnek çalışmaya, angaryaya, sayı dayatmasına son verilsin.
 
*Liyakatsiz iş bilmez kişilerin idarelere atanmasına son verilsin.
 
*Usulsüzlük, yolsuzluk, bilinmeyen zararlar incelensin ve şeffaf bir denetim mekanizması ile denetlensin.”
 
Posta emekçilerinin aynı sorunları yaşadığını ve ortak taleplerin tabanda birleşmesi gerektiğine dikkat çeken Okdem, “Haber-Sen olarak hangi sendikanın üyesi olursa olsun tüm kamu emekçilerini, insanca yaşam, güvenceli iş, güvenli gelecek için birleşmeye, ortak mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.” 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.