en iyi rulet siteleri
Bakanlık sel ve taşkınlardan AKP’li belediyeyi sorumlu tuttu
  • Rojev
  • Güncel
  • Bakanlık sel ve taşkınlardan AKP’li belediyeyi sorumlu tuttu

Bakanlık sel ve taşkınlardan AKP’li belediyeyi sorumlu tuttu

Tarım ve Orman Bakanlığı Muş Konuklar Beldesi’nde yaşanan sel ve taşkınların ilişkin cevapladığı soru önergesinde, yaşanan taşkınların sorumlusunun AKP’li belediye olduğunu açıkladı.

ABONE OL
Eylül 18, 2022 11:00
Bakanlık sel ve taşkınlardan AKP’li belediyeyi sorumlu tuttu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MUŞ – Tarım ve Orman Bakanlığı Muş Konuklar Beldesi’nde yaşanan sel ve taşkınların ilişkin cevapladığı soru önergesinde, yaşanan taşkınların sorumlusunun AKP’li belediye olduğunu açıkladı.
 
Muş’un Konukbekler Beldesi’ne bağlı Körpeağaç köyünde bulunan Handep Deresi’nde 28 Nisan-16 Mayıs tarihleri arasında meydana gelen taşkınlar nedeniyle birçok köylünün tarım arazisi sular altında kalarak zarar gördü. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muş Milletvekili Şevin Çoşkun, sık sık yaşanan sel ve taşkınlar nedeniyle köylülerin arazilerinin sürekli zarar görmesi ve bölgede halen ıslah çalışmasının yapılmamasının nedenlerini 20 Mayıs’ta Meclis gündemine taşıyarak, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi’ye sordu. 
 
Bakanlık, önergeye verdiği yanıtta selin yaşandığı Handep Deresi’nde halen ıslah çalışmalarının yapılmaması nedeniyle sel taşkınlarının yaşandığını, yaşanan taşkınların ise bakanlıkları ile ilgilisi bulunmadığı ve sorumlunun yerel yönetimlerden kaynaklandığını belirtti. AKP yönetimindeki Konuklar Beldesi’ni sorumlu tutan bakanlığın yanıtı şöyle: “Handep Deresi üzerinde hidrolik taşkın kriterlerine uygun yol geçişlerinde kullanılan menfez yapılarının uygun boyutlarda yapılmamış olmasından dolayı bu taşkın olayı yaşanmıştır. Handep Deresi üzerinde yapılmış olan menfez yapılarının bir an önce yıkılıp daha uygun kesitlerde geçiş yapılarının yapılması sonrasında taşkın zararları bir daha yaşanmayacaktır. Yapılan menfezlerin Bakanlığımızla alakası bulunmamaktadır. Bu hatalı yapılar eski yerel yönetimler tarafından yapılmıştır.”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.