en iyi rulet siteleri
Amed Emek ve Demokrasi Platformu’ndan MA’ya ziyaret
  • Rojev
  • Güncel
  • Amed Emek ve Demokrasi Platformu’ndan MA’ya ziyaret

Amed Emek ve Demokrasi Platformu’ndan MA’ya ziyaret

Amed Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan gazetecilerle dayanışma amacıyla MA’ya ziyarette bulundu.

ABONE OL
Nisan 27, 2023 13:30
Amed Emek ve Demokrasi Platformu’ndan MA’ya ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Amed Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, gözaltına alınan ve çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan gazetecilerle dayanışma amacıyla MA’ya ziyarette bulundu. 
 
Amed merkezli 21 kentte 25 Nisan’da gözaltına alınan ve bugün çıkarıldıkları Diyarbakır Adliyesi’ne çıkarılan Mezopotamya Ajansı editörü Abdurrahman Gök ve muhabiri Mehmet Şah Oruç, JINNEWS muhabiri Beritan Canözer ve gazeteci Remzi Akkaya tutuklandı. Amed Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, tutuklamalara karşı dayanışma amacıyla Mezopotamya Ajansı’nın Amed bürosunu ziyaret etti. 
 
Ziyarette bulunan Yapı Yol- Sen Şube Başkanı Sıraç Çelik, Eğitim Sen 1 Nolu Şube Başkanı Emine Akşahin ve şube yöneticisi Faruk Ercan, Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) Diyarbakır Şube Eş Başkanları Mehmet Candar, TÜM BEL SEN Genel Sekreteri Yılmaz Yıldırımcı, Büro Emekçileri Sendikası (BES) Şube Sekreteri Süleyman Öğüt, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Yönetim Kurulu Üyesi Döne Gevher ve SES Amed Şubesi’nden Fatma Gültekin, Özgür Basına yönelik baskılara dikkat çekerek, her zaman dayanışma içinde olacaklarını belirtti.  
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.