en iyi rulet siteleri
Adana’da 50 kişilik grup hastane bastı, sağlıkçılar hizmet durdurdu
  • Rojev
  • Ekonomi
  • Adana’da 50 kişilik grup hastane bastı, sağlıkçılar hizmet durdurdu

Adana’da 50 kişilik grup hastane bastı, sağlıkçılar hizmet durdurdu

Adana Çukurova Devlet Hastanesi'nin acil servisi 50 kişilik grup tarafından basıldı. Can güvenliği olmayan sağlık çalışanları, hizmetten çekildi.

ABONE OL
Temmuz 11, 2022 08:40
Adana’da 50 kişilik grup hastane bastı, sağlıkçılar hizmet durdurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ADANA – Adana Çukurova Devlet Hastanesi’nin acil servisi 50 kişilik grup tarafından basıldı. Can güvenliği olmayan sağlık çalışanları, hizmetten çekildi. 
 
Adana Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servis, dün gece yaklaşık 50 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Can güvenliği bulunmayan doktor ve sağlık çalışanları hizmetten çekildi. 
 
‘HİZMETTEN ÇEKİLDİ’
 
Hekimler Birliği sanal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Adana Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servis, yaklaşık 50 kişilik bir grubun basması sonucu çalışamaz hale gelmiş, can güvenliği olmayan hekimlerimiz, can güvenliği sağlanana ve yazılı beyanı tebliğ edilinceye kadar hizmetten çekilmiştir” denildi. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şubesi de sanal medya hesabından, “Çukurova Devlet Hastanesinde hasta yakınları camı çerçeveyi indiriyor, ‘o doktoru öldürmezsem adam değilim’ dediği herkes tarafından duyulan bir hasta yakını da var ve bir tane bile gözaltı yok! Arkadaşlarımız hizmetten çekilme hakkını kullandı. Bir arkadaşımızın daha şiddete uğramasına tahammülümüz yok! Bir saatten uzun acili işlemez hâle getiren hasta yakınlarına karşı sadece sevk seçeneğinin kullanılmasını kabul etmiyoruz! Şiddetin olduğu yerde biz çalışmayacağız! Saldırganlar ve tehditler varken bir gözaltı bile yok! Hasta bakmaya başlandı Emniyet ekibi burada. Sabaha kadar emniyet desteği devam edecek dendi. Emniyet desteği ile çalışmak zorunda kalmayacağız. Şiddete bulaşan herkesin tutuklanmasını talep ediyoruz. Yöneticimiz arkadaşlarımızın yanında ve SES Genel Merkezi takip ediyor.” ifadelerine yer verildi.
 
‘ACİL SERVİSİN HİZMET VERMEDİĞİ GERÇEK DIŞIDIR!’
 
Dün gece sanal medya hesabından açıklama yapan Hekim Birliği Sendikası yöneticisi Çağlar Yıldırım, “Üyelerimizin polis kontrolünde hasta bakmaya başladığı bilgisi geldi bize. Artık yeter hekimlerimize iş yerlerinde can güvenliği garantisi talep ediyoruz” dedi. Yıldırım, yaralanmış bir hekim ya da sağlık çalışanın olmadığını da belirtti. Adana Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimliğince, hasta yakınları tarafından “acil servisin basıldığı ve hizmet vermediği” iddiasının gerçeği yansıtmadığını ileri sürdü. Başhekimliğin yazılı açıklamasında, dün saat 21.00 civarında acil servise trafik kazasında yaralanan bir kişinin getirildiği, yapılan gerekli müdahalelere rağmen hasta yakınlarının taşkınlık çıkardığı, hastaneye zarar verdikleri ve görevlileri tehdit ettikleri bildirildi. Bunun üzerine adli makamlar ve emniyetle irtibata geçildiği kaydedilen açıklamada, “Güvenlik endişesi olduğunu belirten hekimlere izin önerilmiş, kendileri göreve devam etmek istediklerini belirtmişlerdir. Acil servis hizmeti gerekli düzenlemeler yapılarak devam etmiştir. Olay sosyal medyada ‘Adana Çukurova Devlet Hastanesi acil servisi, hasta yakını yaklaşık 50 kişilik grup tarafından basıldı’ şeklinde haberleştirilmiştir. Acil servise trafik kazası sebebiyle başvuran hastanın çok sayıda yakını hastaneye gelmiş, özetlendiği şekilde üzücü olaylar yaşanmıştır fakat bunun ‘acil servisin basılması’ şeklinde tanımlanması doğru değildir. Haberlerdeki ‘acil servisin hizmet vermediği’ yorumu da gerçek dışıdır” denildi. 
 

En az 10 karakter gerekli