en iyi rulet siteleri
HDP’den depremzedeler için seferberlik çağrısı
  • Rojev
  • Politika
  • HDP’den depremzedeler için seferberlik çağrısı

HDP’den depremzedeler için seferberlik çağrısı

HDP Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, deprem nedeniyle meydana gelen felaketin dayanışmaya aşılabileceğini belirterek, depremzedelerle dayanışma çağrısı yaptı.

ABONE OL
Şubat 7, 2023 08:32
HDP’den depremzedeler için seferberlik çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – HDP Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, deprem nedeniyle meydana gelen felaketin dayanışmaya aşılabileceğini belirterek, depremzedelerle dayanışma çağrısı yaptı. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu, merkez üssü Mereş olan Amed, Riha, Meletî, Osmaniye, Mêrdîn, Adana, Hatay ve Semsûr ile Suriye’de büyük bir faciaya neden olan depreme ilişkin açıklama yaptı. Türkiye tarihinin doğal afet kaynaklı en büyük yıkımlarından biri ile karşı karşıya olunduğu belirtilen açıklamada, “Maalesef binlerle ifade edilen can kaybı artıyor, müdahaleler yetersiz, insanlar kaderine terk edilmiş durumda. Depremde yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Enkaz altındaki insanlarımızın bir an önce sağ salim çıkarılması herkesi seferber olmaya çağırıyoruz. Tüm çabamız yeni kayıpların olmasını engellemek ve dayanışmayı büyüterek bu karanlık günleri birlikte aşmaktır” denildi. 
 
YEREL YÖNETİMLER DEPREM BÖLGESİNDE 
 
Depremin ortaya çıkardığı tahribatı gidermek ve yeni acıların önüne geçmek için HDP’li belediyelerin Deprem Kriz Koordinasyon Merkezi ile iş birliği içerisinde sorumluluklarını yerine getirmeye çalıştığı aktarılan açıklamada, “Bizler, yerel yönetimlerimize ait tüm gücü ve imkanları depremden etkilenen halkımızla dayanışmak için kullanıma açmış bulunmaktayız. Belediyelerimiz, afetten etkilenen yurttaşlar ve mülteciler için iaşe, barınma ve arama-kurtarma çalışmaları başta olmak üzere her türlü çalışmayı 24 saat boyunca gerçekleştirmektedir. Her dakika, her saniye deprem bölgelerindeyiz ve koordinasyon halinde tüm kurumlarımızla halkın hizmetindeyiz. Olanaklarımızı kayıpların önlenmesi ve acil ihtiyaçların karşılanması için seferber ediyoruz” ifadelerine yer verildi. 
 
ŞİMDİ DAYANIŞMA ZAMANI
 
Yaşanan felaketin üstesinden dayanışmayla gelineceği vurgulanan açıklamada, “Dayanışmayı büyütmek için il örgütlerimiz ve belediyelerimiz yardımları depremzedelere ulaştırmak için her an hazır durumdadır. Bir kez daha tüm halkımızı dayanışmayı büyütmeye davet ediyoruz. Şimdi dayanışma zamanı” çağrısı yapıldı. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.