en iyi rulet siteleri
YK Enerji zeytin ağaçlarını kökünden söktü
  • Rojev
  • Ekoloji
  • YK Enerji zeytin ağaçlarını kökünden söktü

YK Enerji zeytin ağaçlarını kökünden söktü

YK Enerji Şirketi, Akbelen Orman'ında 29 zeytin ağacını kökünden söktü.

ABONE OL
Şubat 24, 2023 14:37
YK Enerji zeytin ağaçlarını kökünden söktü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MUĞLA – YK Enerji Şirketi, Akbelen Orman’ında 29 zeytin ağacını kökünden söktü.

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı İkizköy’de bulunan Akbelen Ormanı’na Yeniköy-Kemerköy Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. (YK Enerji) tarafından yapılmak istenen kömür ocağına karşı halkın direnişi sürerken, şirket bugün bölgede 29 zeytin ağacını kökünden söktü.

Karadam ve Karacahisar Mahalleleri Doğayı ve Doğal Hayatı Koruma Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği (KARDOK) Başkanı Nejla Işık, zeytin ağaçlarının kökünden sökülmesine ilişkin sorumlular hakkında Milas Jandarma Komutanlığı’na şikayette bulundu.

Dernek adına yapılan yazılı açıklamada, “6 Şubat büyük depremde, iş makinesi, vinç olmadığı için 42.500 yurttaşımızın büyük çoğunluğu soğuktan donarak ölürken, 7 Şubat’ta YK enerjinin sahada iş makineleri tam kapasite kömür çikarmak için kullandığını belgelemiştik. Çıkan haberler üzerine 3-5 makine -vinç gönderen YK enerji para için insanlığa ve İkizköy’e karşı suç işlemeye devam ediyor. Şirket bugün Akbelen’de 29 zeytin ağacını söktürdü. Zeytin yasası başta olmak üzere Turkiye Cumhuriyeti yasalarını tanımıyor. Sorumlular bugünn olmazsa yarın mutlaka yargılanacak” ifadelerine yer verildi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.