en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti’den oy kullanmaya dair bilgilendirme videosu
  • Rojev
  • Politika
  • Yeşil Sol Parti’den oy kullanmaya dair bilgilendirme videosu

Yeşil Sol Parti’den oy kullanmaya dair bilgilendirme videosu

Yeşil Sol Parti seçimde oy kullanacak olan halklar için oy kullanma videosu yayınlayarak, işlemin nasıl yapılması gerektiğini detaylı olarak açıkladı.

ABONE OL
Mayıs 6, 2023 06:32
Yeşil Sol Parti’den oy kullanmaya dair bilgilendirme videosu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA- Yeşil Sol Parti seçimde oy kullanacak olan halklar için oy kullanma videosu yayınlayarak,  işlemin nasıl yapılması gerektiğini detaylı olarak açıkladı.

Yeşiller Sol ve Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde oy kullanma işlemlerine dair seçmeni bilgilendirici bir video yayınladı.

MİLLETVEKİLİ OY PUSULASINDA TEK PARTİYE MÜHÜR BASILMALI

Oy kullanma işlemi sırasında oyun geçerli olması için yalnızca tek bir partiye “evet” mührünün basılması gerekiyor. İttifaklar altında bulunan her iki partiye oy verildiği takdirde  de oylar geçersiz olarak kayda geçiyor. Bununla birlikte Yeşil Sol Parti için, pusulada Emek ve Özgürlük İttifakı altında yer alan ağaca mühür basılması gerektiği görselleştirildi.  

CUMHURBAŞKANLIĞINDA OYLAR KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA

Milletvekili oy pusulasının yanında verilen cumhurbaşkanlığı aday seçimi için verilen ikinci pusula da ise yer alan  ve Emek ve Özgürlük İttifakı’nın destek vereceğini söylediği Kemal Kılıçdaroğlu’na “evet” mührünün vurulması gerekiyor.

PUSULA KATLAMA VE MÜHÜR VURMA İŞLEMİ

Her iki pusulada da “evet” mührünün adayların ve parti logolarının altında bulunan yuvarlakların üstüne vurulması gerekmektedir. Diğer yandan mührün pusulanın diğer taraflarına bulaşıp oyu geçersiz halle getirmemesi için her iki oy pusulasında da oy verilen cumhurbaşkanı adayının resminin ve diğer pusulada partinin logosu ve mühür üste kalacak şekilde katlanarak zarfa yerleştirilmeli.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.