en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor
  • Rojev
  • Politika
  • Yeşil Sol Parti seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor

Yeşil Sol Parti seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor

Yeşil Sol Parti, seçimlere sayılı günler kala tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor.

ABONE OL
Nisan 27, 2023 15:00
Yeşil Sol Parti seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Yeşil Sol Parti, seçimlere sayılı günler kala tüm hızıyla çalışmalarını sürdürüyor. 
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), seçimlere sayılı günler hala çalışmalarını sürdürüyor. Esnaf ziyaretleri ve halk buluşmaları yapan milletvekili adayları diğer yandan dağıttıkları bildirilerle bir yandan yurttaşların oylarına talip olduklarını söylerken, diğer yandan halkı seçim mitinglerine davet ediyor. 
 
MERSİN
 
Yeşil Sol Parti Mersin milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında din alimleri ile bir araya geldi. Programda, Yeşil Sol Parti Mersin milletvekili adayları Ali Bozan, Mustafa Türk, Hacı Bayram Kızartıcı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin İl Eşbaşkanları Hoşyar Sarıyıldız, Bedriye Kuş, HDP Halklar ve İnançlar Komisyonu İslam Masası Çukurova Sözcüsü Mahmut Tanış ile din alimleri yer aldı.
 
‘BU SÜRECİ BAŞARIYLA TAÇLANDIRACAĞIZ’ 
 
Programda konuşan Yeşil Sol Parti adayı Ali Bozan, 14 Mayıs seçimlerinin tarihi bir anlamı olduğunu belirterek, bu süreçte din alimlerinin desteğinin çok önemli olduğuna değindi. Bozan, “Enerjimiz yüksek. Halkların desteği ile motivasyonumuz da artıyor. Hep birlikte bu süreci başarıyla taçlandıracağız. Destekleriniz ve önerileriniz için teşekkür ediyorum” dedi.
 
‘DESTEĞİNİZ GÜCÜMÜZE GÜÇ KATIYOR’ 
 
Aday Hacı Bayram Kızartıcı ise, din alimlerinin desteğinin seçim sürecine çok büyük katkı sunacağına işaret ederek, “Sizlerin desteklerinin bu seçim sürecine çok büyük katkı sunacağını biliyoruz. Binlerce yol arkadaşımız cezaevlerinde tutuluyor. Bizler tüm engellemelere rağmen var gücümüzle sahalardayız ve halklarla buluşuyoruz. Bu süreçte sizlerin destekleri de gücümüze güç katıyor. Güzel günlere birlikte yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.
 
Adaylardan Mustafa Türk’te seçim sürecinde birlikteliğin önemine vurgu yaptı.
 
ADANA
 
Adana’nın dört bir yanında seçim çalışmalarını aralıksız devam ettiren Yeşil Sol Parti milletvekili adayları, “Birlikte değiştireceğiz” şiarıyla DİSK Çukurova Temsilciliğini ve Adana Mezbahane emekçileriyle bir araya geldi. Ziyarete adaylar Tülay Hatimoğulları, Ferhat Kabaiş, Rojbin Çelik ve Mehmet Karakış yer aldı. Ziyaretlerde 14 Mayıs seçimlerinin tarihi bir anlamı olduğunu belirtilerek, Yeşil Sol Parti için oy istenildi.
 
ANTALYA
 
Yeşil Sol Parti Antalya İl Örgütü, seçim çalışmaları kapsamında Antalya Hakkarililer Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yeşil Sol Parti Antalya vekil adayı Saruhan Oluç, “AKP-MHP İktidarı bu ülkede büyük bir yıkım yarattı. Ekonomiden, siyasete her alanda enkaz yarattı. Bu seçimde de ne kadar destek gördüklerini göreceğiz. Biz değişim yaratmak için mücadele edeceğiz. Bu konuda halkımıza güveniyoruz” dedi. 

AMED

Yeşil Sol Parti Amed İl Örgütü, Ergani’de köy ziyaretleri gerçekleştirdi.Ziyarete vekil adayı Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk, vekil adayı Sevilay Çelenk ve ilçe yöneticileri katıldı. Ergani’n köylerine konvoy ile ziyarette bulunan heyeti yurttaşlar zafer işaretleriyle heyeti coşkuyla selamladı. Okuldaki çocuklar da heyeti görünce ilgiyle dışarda bayraklarla renk kattı. Ziyaretler boyunca Hendeka (Hendek), İncehıdır, Hilar, Selman, Çakırfakir, Berwan köylerine gidildi.

Heyet, hemen hemen her köyde bildiri, bayrak ve magnet dağıttı, yurttaşlar Yeşil Sol Parti’den başka hiç bir partiye oy vermeyeceklerini ifade etti. Gidilen yerlerde heyet ve yurttaşlar seçim şarkıları eşliğinde halaylar çekti.

İncehıdır köyünde daha önce AKP’de siyaset yapanlar da bu seçimde Yeşil Sol Parti’ye oy vereceklerini söyledi. Burada konuşma yalan DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk, “Bu seçim bizim için tarihi bir seçim, yıllardır Kürtleri yok etmek için siyaset yürüttüler, kendi varlığımız için oy kullanmalıyız. Bu seçim normal bir seçim değil çok tarihi bir seçim. 100 vekil çıkarmalıyız.

Yurttaşlar da, “özgürlüğümüz için oy kullanacağız” mesajlarını verdi.

Heyet daha sonra şehir merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu.

İZMİR

Yeşil Sol Parti, seçim çalışmaları kapsamında İzmir’de Sivil Toplum Örgütleri’ne ziyaret gerçekleştirdi. Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın, milletvekili adayı Mevlüt Ülgen, ile partililer gün boyu Demokrasi Dostluk Dayanışma Derneği’ni ve Mülkiyeliler Derneği Lokali’nde eski Türkiye İşçi Partisi (TİP) üyelerine ziyaret gerçekleştirdi. Yapılan ziyaretlerde seçime dair tartışmalar yapılırken, dernek üyeleri Yeşil Sol Parti heyetine başarı dileklerini iletti.

Ziyarette konuşan Yeşil Sol Parti Eşsözcüsü İbrahim Akın, Türkiye’nin kritik ve ciddi bir kavşakta olduğu bilinci ile seçim çalışmalarını devam ettirdiklerini söyledi.

Menemen ilçesi Asarlık Semti’nde ise Yeşil Sol Parti Milletvekili Adayı Canan Kılıçgün Kebenç ile HDP İzmir İl Örgütü kadın yöneticileri ve Tevgera Jinen Azad (TJA) aktivistlerinin katılımıyla ev ziyaretleri yapıldı. Ziyaretlerde kadınlara seçim hakkında bilgi verilirken, kadınların sorduğu sorular cevaplandı.

Öte yandan Yeşil Sol Parti İzmir Milletvekili adayları ve Yeşil Sol Parti yöneticileri Konak, Buca, Karabağlar, Menderes, Selçuk, Torbalı, Urla, Balçova, Seferihisar, Karşıyaka, Çiğli, Foça, Dikili ve Kemalpaşa ilçelerinde de seçim çalışmalarını sürdürdü. Esnaf ziyaretleri, stant ve halk buluşmaları gerçekleştiren Yeşil Sol Parti’ye, halk yoğun ilgi gösterirken, çalışmalarda adaylar tanıtılarak 14 Mayıs’ta tek adam rejimine son verilmesi çağrıları yapıldı.

AYDIN

Yeşil Sol Parti, Aydın’ın Çine ve Germencik ilçelerinde halk ve pazar esnafını ziyaret ederek, bildiri dağıttı. Milletvekili adayı Rojin Tanhan Doğan, Çine ilçesinde ziyaretler gerçekleştirirken, aday Ebru Günay ise Germencik ilçesinde bulunan pazar yerini ziyaret etti. Adaylar 29 Nisan’da Aydın Kent Meydan’ında saat 18.00’de yapacakları mitinge katılım çağrısı yaptı.

Öte yandan bir kısım partililer de Aydın Kent Meydan’ın da açtıkları stant yerinde bildiri dağıtarak, halka mitinge davet etti. Partililer meydanda Kürtçe müzik eşliğinde halaylar çekip, herkesin coşkularına katılmasını istedi. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.