en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti Kocaeli’de seçim çalışmalarını hızlandırdı
  • Rojev
  • Güncel
  • Yeşil Sol Parti Kocaeli’de seçim çalışmalarını hızlandırdı

Yeşil Sol Parti Kocaeli’de seçim çalışmalarını hızlandırdı

Seçim çalışmalarına hız kazandıran Yeşil Sol Parti, Kocaeli Milletvekili adayları Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Eylem Arzu Kayaoğlu ile Gebze’de esnaf ziyareti gerçekleştirip, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

ABONE OL
Nisan 25, 2023 17:00
Yeşil Sol Parti Kocaeli’de seçim çalışmalarını hızlandırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KOCAELİ – Seçim çalışmalarına hız kazandıran Yeşil Sol Parti, Kocaeli Milletvekili adayları Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Eylem Arzu Kayaoğlu ile Gebze’de esnaf ziyareti gerçekleştirip, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili ve Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Milletvekili adayı Ömer Faruk Gergerlioğlu, Yeşil Sol Parti Kocaeli Milletvekili adayı Eylem Arzu Kayaoğlu ile beraberindeki heyet, Gebze’de esnaf ziyareti gerçekleştirerek, bildiri dağıttı. Esnaf ve sokaktaki yurttaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan heyet, esnafın sıkıntılarını dinleyip, bu sıkıntıların çözümü için Yeşil Sol Parti’ye oy istedi. Birçok yurttaş ziyaretler sırasında Gergerlioğlu ve Kayaoğlu ile fotoğraf çekilerek, desteklerini iletti.

“Tek adam” rejiminin ülkeyi getirdiği durumdan yakınan esnaf, tek çözümün değişimde olduğuna dikkat çekti. Ekonomik krizden yakınan genç yurttaşlar ise, Gergerlioğlu’nun TOGG ile ilgili sorduğu soruya, “TOGG olanlar açın halinden anlamaz” şeklinde yanıt verdi. Çocuklarına bir mama dahi alamayacak durumda olduklarını söyleyen yurttaşlar, gelecekleri için oylarını Yeşil Sol Parti’ye vereceklerini kaydetti.

GÖZALTILARA TEPKİ

Amed merkezli 21 ilde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan Kürt basın emekçilerinin de aralarında olduğu sanatçı, siyasetçi ve insan hakları savunucularından yaklaşık 150 kişinin gözaltına alınmasına da tepki gösteren yurttaşlar, böyle şeyler yaşanmaması için Erdoğan iktidarının gönderilmesi gerektiğinin altını çizdi.

‘YEŞİL SOL’A SAHİP ÇIKILMALI’

Esnaf ziyareti sonrası Türkiye Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ni (TMMOB) ziyaret eden heyeti, Gebze Makine Mühendisliği Odası Başkanı Barış İnce ve beraberindekiler karşıladı. Halkların Demokratik Partisi’nde (HDP) siyaset yapmanın çok zor olduğunu, bu yüzden Yeşil Sol Parti’ye sahip çıkılması gerektiğini belirten İnce, mücadele vurgusu yaptı. Kayaoğlu’da Amed merkezli operasyonu hatırlatarak, “Adaletsiz bir ortamda seçime gidiliyor. Herkes topun ucunda” diye konuştu. 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri arasında yaşananları anımsatan Kayaoğlu, yine aynı şeylerin yaşanabilme olasılığına karşın, yurttaşların yine de, iktidarı göndermek noktasında kararlı olduğunu söyledi.

Ziyarette mimar ve mühendislerin yaşadığı problemlere de değinilerek, mesleğin iktidar tarafından itibarsızlaştığı belirtildi.

TMMOB’nin ardından Dersimliler Derneği’ni ziyaret eden heyet, Dernek Başkanı Müjidiye Koçak ve birçok dernek üyesi tarafından karşılandı. Ziyaret sırasında partilerin vekil listeleri konusunda tartışmalar yürütüldü. Değişimin şart olduğunu söyleyen dernek üyeleri, bir oyun Yeşil Sol Parti’ye bir oyun Kemal Kılıçtaroğlu’na verilmesi noktasında karar aldıklarını aktardı.

DEMOKRATİK CUMHURİYET’İN İNŞASI

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Gebze Şubesi’ni de ziyaret eden heyet, Şube Başkanı Eylem Bahadır ve birçok üye ve yönetici tarafından karşılandı. Mücadele birliğinin önemine değinen Bahadır, heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Burada konuşan Kayaoğlu, her zaman atanamayan ve KHK ile işlerinden edilen eğitimcilerin yanında olacaklarının altını çizdi. Kayaoğlu, birinci önceliklerinin AKP-MHP iktidarını göndermek olduğunu söyleyerek, bunun için gece gündüz çalışacaklarını kaydetti.  Kürt siyasetçiler, sanatçılar ve gazeteciler üzerindeki baskılara dikkat çeken Kayaoğlu, Demokratik Cumhuriyet’in inşası için çabalayacaklarını söyledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.