en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti husumetli 4 aileyi barıştırdı
  • Rojev
  • Güncel
  • Yeşil Sol Parti husumetli 4 aileyi barıştırdı

Yeşil Sol Parti husumetli 4 aileyi barıştırdı

Toroslar ilçesinde aralarında uzun yıllardır husumet bulunan 4 aile, Yeşil Sol Parti ve Kürt siyasetçi Ahmet Türk’ün girişimleriyle barıştırıldı.

ABONE OL
Mayıs 3, 2023 15:30
Yeşil Sol Parti husumetli 4 aileyi barıştırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MERSİN- Toroslar ilçesinde aralarında uzun yıllardır husumet bulunan 4 aile, Yeşil Sol Parti ve Kürt siyasetçi Ahmet Türk’ün girişimleriyle barıştırıldı. 

Yeşil Sol Parti, Mersin’in Toroslar ilçesine bağlı Demirtaş Mahallesi’nde yaşayan ve aralarında uzun yıllardır husumet bulunan Sungur, Özdemir, Porsuk ve Torak ailelerini barıştırmak için HDP Toroslar İlçe Temsilciliğinde bir araya getirdi. Barıştırma programına ailelerin yanı sıra, Kürt siyasetçi Ahmet Türk, Yeşil Sol Parti milletvekili adayı Mustafa Türk, Halkların Demokratik Partisi (HDP) il ve ilçe yöneticileri katıldı.

TÜRK, BARIŞIN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Buradaki buluşmada konuşan Ahmet Türk, barış için bir araya gelen aileleri selamladı. Kuran’da barış hakkında geçen ayetlerle barışın önemine değinen Türk, barışa dönüşen her küslüğün tüm Kürt halkını mutlu ettiğini belirtti. Türk, “Bizim en büyük özelliğimiz kardeş olmamızdır. Kardeşler kendi aralarında darılmazlar. Bu barış ailelerimizin yaşamında huzuru inşa edecektir ve bu huzurla bizde çok mutlu olacağız. Doğrusu halkımız da eşit, özgür, huzurlu ve kardeşçe bir yaşam sürdürmeli” ifadelerini kullandı. 

Türk’ün konuşmasının ardından aileler arasındaki husumet sona erdirilirken, aileler karşılıklı tokalaşarak barış görüntüsü verdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.