en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti Aydın’da seçime hazır

Yeşil Sol Parti Aydın’da seçime hazır

Yeşil Sol Parti Aydın Seçim Örgütleme Komisyonu Eş Sözcüsü Aysel Bahtiyar Önsel, Aydın'da seçime hazır olduklarını belirterek, herkesi yarın sandık başına gidip, mührü ağacın altına vurmasını istedi.

ABONE OL
Mayıs 13, 2023 07:00
Yeşil Sol Parti Aydın’da seçime hazır
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AYDIN – Yeşil Sol Parti Aydın Seçim Örgütleme Komisyonu Eş Sözcüsü Aysel Bahtiyar Önsel, Aydın’da seçime hazır olduklarını belirterek, herkesi yarın sandık başına gidip, mührü ağacın altına vurmasını istedi.  
 
Yeşiller ve Gelecek Sol Parti (Yeşil Sol Parti) Aydın’da seçim hazırlıklarını tamamladı. 876 bin 562 kişinin oy kullanacağı kentte, 2 bin 731 sandık kurulacak. 8 milletvekili kontenjanı olan Aydın’da 2018 seçimlerinde HDP çıkardığı milletvekilliğini dönemin ittifak yasası nedeniyle AKP’ye kaptırdı. Yeşil Sol Parti ile seçime giren HDP, bu dönem kentte 2 vekil çıkarmayı hedefliyor. Yeşil Sol Parti, seçmenin yoğun olduğu bölgelerde okul sorumlusu ve müşahitlere ağırlık verdi. Aydın genelinde bin 182 müşahit, 208 okul sorumlusu konumlandırıldı. 
 
ZAFER SEÇİMİ
 
HDP Aydın İl Eşbaşkanı ve Aydın Seçim Örgütleme Komisyonu Eş Sözcüsü Aysel Bahtiyar Önsel, Aydın genelinde seçime hazır olduklarını,  seçim güvenliği noktasında hiç bir sıkıntının olmadığını söyledi. Kentte Yeşil Sol Parti’yi tanıtma ve oy verilmesi için güçlü bir çalışma yapıldığını söyleyen Önsel, “Bu dönem 2 kadın milletvekili adayımızı parlamentoya göndereceğiz. Çünkü bir yanımız govend, bir yanımız harman dalı, bir yanımız Munzur, bir yanımız büyük Menderes Nehri. Bu zamana kadar bir yanımız yaprak döktü, bir yanımız bahar bahçe idi. Artık her yanımız bahar bahçe olsun diye çalışmalarımızı sürdürdük ve ciddi sonuçlar alacağımıza inanıyoruz, bu seçim zafer seçimi olacak” diye belirtti. 
 
AYDIN SEÇİME HAZIR
 
Sandık güvenliğine yönelik tüm eksikliklerin giderildiğini sözlerine ekleyen Önsel, “Seçmenimizin yoğun olduğu ilçelerdeki sandık hakimiyetimiz yüzde 85’lerin üzerindedir. Aydın genelinde yüzde 50 sandık hakimiyetimiz var. Aydın’da 208 okul sorumlusu, bin 182 müşahidimiz mevcuttur. Her ilçede bir avukat olmak üzere olası durumlara karşı itiraz edebilecek yetkili arkadaşlarımızı görevlendirdik. Seçim günü gezici ekipler oluşturduk. Bu ekip okulları gezen sorun çıktığında acil müdahale edebilecek ekiptir. Bütün ilçelerde okul görevlisi ve sandık müşahitleri ile eğitim çalışması yapıldı. Aydın müşahitlerle ilgili bir açığımız yok. Diğer dönemki seçimlere göre müşahit sayımızın kat ve kat fazla olduğunun ciddi bir hazırlık yapıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Son dakika aksaklıklara karşı boşalan yerler için de yedek müşahitlerimiz mevcuttur” diye aktardı. 
 
‘MÜHRÜ AĞACIN ALTINA BASIN’
 
Hareketli seçmen için de hala geç olmadığını belirten Önsel, “Başka illerde olup Aydın’da oy kullanacak yurttaşlarımız sosyal medya hesaplarımızdaki iletişim numaralarından bize ulaşabilirler. Onları Aydın’a ulaştırma imkânımız var” diye seslendi. 
 
Halkların kardeşliği ve birlikte yaşam için herkesi oy kullanmaya çağıran Önsel, “Birlik olalım, bir olalım, diktatörü gönderilim, faşizmi yenelim. Birlikte yeni yaşamı kuralım. Sandık başına gidin Yeşil Sol Parti’nin ağacının altına mührü basın” diye konuştu. 
 
MA / Kenan Koç 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.