en iyi rulet siteleri
Emek ve Özgürlük İttifakı Kartal Meydanı’na yürüyor | <font color=#ff0000>CANLI </font>
  • Rojev
  • Güncel
  • Emek ve Özgürlük İttifakı Kartal Meydanı’na yürüyor | <font color=#ff0000>CANLI </font>

Emek ve Özgürlük İttifakı Kartal Meydanı’na yürüyor | <font color=#ff0000>CANLI </font>

Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenlerinin temsilcilerinin öncülük ettiği yürüyüş kortejinin Kartal Meydanı’na yürüyüşü başladı.

ABONE OL
Ocak 15, 2023 10:00
Emek ve Özgürlük İttifakı Kartal Meydanı’na yürüyor | <font color=#ff0000>CANLI </font>
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – Emek ve Özgürlük İttifakı bileşenlerinin temsilcilerinin öncülük ettiği yürüyüş kortejinin Kartal Meydanı’na yürüyüşü başladı.  
 
Emek ve Özgürlük İttifakı, “Savaşa, yoksulluğa, baskılara dur diyelim. Birlikte değiştirelim” şiarıyla İstanbul Kartal’da ilk mitingini gerçekleştiriyor. Miting öncesi Emek ve Özgürlük İttifakı içerisinde yer alan siyasi partilerin eş genel başkanları, eş sözcüleri ve başkanları, kortej halinde mitingin gerçekleştirileceği Kartal Meydanı’na yürüyüşe geçti. 
 
Kortejde, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Emek Partisi (EMEP) Genel Başkanı Ercüment Akdeniz, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Emekçi Hareket Partisi (EHP) Genel Başkanı Hakan Öztürk, Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) Sözcüler Kurulu Perihan Koca, Pelin Kahiloğulları, Juliana Gözen, Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) Dönem Sözcüleri Barış Kayaoğlu ve Dilşad Canbaz ile partililer yer aldı. Kortejde, “Savaşa, yoksulluğa, baskılara dur diyelim. Birlikte değiştirelim” pankartı açıldı. 
 
HDP BİLEŞENLERİ KORTEJDE
 
Ayrıca kortejde HDP bileşenleri Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Devrimci Parti, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), SODAP, SYKP, Yeşil Sol Gelecek Partisi de yer aldı. 
 
Emek ve Özgürlük İttifakı’nda yer alan partilerin temsilcilerinin yanı sıra HDP, TÖP, EHP, EMEP, SMF ve TİP, pankartları ve sloganlarıyla Kartal Meydanı’na kortej halinde giriş yaptı. 
 
Barış Anneleri Meclisi üyeleri, beyaz tülbentleriyle kortej halinde Kartal Meydanı’na zılgıtlarla girdi. Meydandaki kitle, Barış Annelerini alkışlarla karşıladı.
 
Kortejin yürüyüşü devam ederken, miting meydanında bir araya gelen gençler, Kürtçe ezgilerle halaya durdu. 
 
Ayrıntılar geliyor…
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.