en iyi rulet siteleri
Yeşil Sol Parti 100 bin gönüllüyle seçim güvenliğini sağlayacak
  • Rojev
  • Güncel
  • Yeşil Sol Parti 100 bin gönüllüyle seçim güvenliğini sağlayacak

Yeşil Sol Parti 100 bin gönüllüyle seçim güvenliğini sağlayacak

100 bin gönüllü, 3 bin avukat ile seçim güvenliğini sağlayacak Yeşil Sol Parti Seçim Takip ve Koordinasyon Merkezi çalışmalarına başladı.

ABONE OL
Mayıs 9, 2023 15:30
Yeşil Sol Parti 100 bin gönüllüyle seçim güvenliğini sağlayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA – 100 bin gönüllü, 3 bin avukat ile seçim güvenliğini sağlayacak Yeşil Sol Parti Seçim Takip ve Koordinasyon Merkezi çalışmalarına başladı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti), 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerde güvenliği sağlamak amacıyla Seçim Takip ve Koordinasyon Merkezi oluşturdu. Yeşil Sol Parti Eş Sözcüleri Çiğdem Kılıçgün Uçar ve İbrahim Akın, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile bileşen partilerin temsilcilerini yer aldığı Koordinasyon Merkezi, kesinleşen seçim sonuçlarını açıklayana kadar sürecek olan çalışmalarına başladı.

100 BİN GÖNÜLLÜ SANDIKLARI KORUYACAK

HDP kurullarının iki yıldır sürdürdüğü çalışmalar sonucunda iktidarın olası hilelerine karşı her türlü tedbiri alan Koordinasyon Merkezi, tüm sandıkları adeta markaja alacak. Tüm sandıkları 100 bin gönüllü ile koruyacak Koordinasyon Merkezi, milletvekili çıkardığı ve yüksek oy aldığı 47 kent başta olmak üzere 81 kentte sandıkları mercek altında tutacak. Koordinasyon Merkezi, seçim günü olası ihlal ve usulsüzlüklere karşı 3 bin avukatla okullarda olacak. Olası tüm ihlal ve usulsüzlüklere karşı anında itirazlarda bulunacak. Ayrıca HDP milletvekilleri Yeşil Sol Parti milletvekili adayları da sandık güvenliği için sahada iş başında olacak.

USÜLSÜZLÜK SENARYOLARINA KARŞI İTİRAZ

Koordinasyon Merkezi, oy kullanma işlemi tamamlanan sandıklarda yapılan oy sayım işlemi sonucunun yer aldığı ıslak imzalı tutanakları, birbirinden farklı mekanizmalarla hem manuel hem dijital ortamda tek tek inceleyecek, İl ve İlçe birleştirme tutanaklarının oluşturulması sürecini detaylı inceleyecek ve karşılaştırılacak. Ayrıca tutanaklar YSK sonuçlarıyla karşılaştırılacak, olası usulsüzlük senaryolarına karşı İlçe Seçim Kurulları ve YSK’ya tüm itirazlarda bulunacak.

KAMUOYU BİLGİLENDİRMELERİ YAPILACAK

İktidar ve güdümündeki medyanın algı operasyonlarına karşı partinin yetkili isimleri belli aralıklarla kamuoyuna bilgilendirmelerde bulunacak.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.