en iyi rulet siteleri
Yerel yönetimler toplantısı: Halk esas alınacak
  • Rojev
  • Politika
  • Yerel yönetimler toplantısı: Halk esas alınacak

Yerel yönetimler toplantısı: Halk esas alınacak

HDP Yerel Yönetimleri Amed’de yaptığı seçim değerlendirme toplantısı sona erdi. Toplantıda çoğunlukla halkın esas alınması gerektiği ifade edildi.

ABONE OL
Haziran 10, 2023 15:32
Yerel yönetimler toplantısı: Halk esas alınacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – HDP Yerel Yönetimleri Amed’de yaptığı seçim değerlendirme toplantısı sona erdi. Toplantıda çoğunlukla halkın esas alınması gerektiği ifade edildi. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu’nun toplantısı sona erdi. Amed’de bir otelde gerçekleşen toplantıya HDP Demokratik Yerel Yönetimler Kurulu Eşsözcüleri Halide Türkoğlu ve Mehmet Rüştü Tiryaki, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, belediye eşbaşkanları ve meclis üyeleri katıldı. 
 
Gün boyu süren toplantıda eleştiri-özeleştiri, değerlendirme ve öneriler başlıklarıyla eksiklikler ve yetmezlikler ele alındı. Toplantıda  sıkıntıların açık ve sert bir şekilde dile getirilmesi gerektiği, aday belirlemelerin halka danışılarak gerçekleşmesi, merkezin yerel ile birlikte hareket etmesi, 2023 yılı yerel seçimlerine halkın dahil edilerek özeleştiri minvalinde aday belirlenmesi yapılan tartışmalardan bazıları oldu. 
 
Toplantıda, bundan sonraki süreçte düşülen hatalara bir daha düşülmemesi gerektiği de sıklıkla ifade edildi. Daha fazla halkla birlikte mücadele yükseltilmesi gerektiği vurgulandı. 
 
Yapılan toplantının sonuçlarının önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.