en iyi rulet siteleri
Xwebûn ve jinnews erişim engelli itirazına ret
  • Rojev
  • Güncel
  • Xwebûn ve jinnews erişim engelli itirazına ret

Xwebûn ve jinnews erişim engelli itirazına ret

Kürtçe haftalık yayın yapan Xwebûn gazetesi ile jinnews’in internet sitelerine getirilen erişim engeline yapılan itirazın reddedilmesine karşı itiraz da reddedildi.

ABONE OL
Mart 10, 2023 12:00
Xwebûn ve jinnews erişim engelli itirazına ret
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AMED – Kürtçe haftalık yayın yapan Xwebûn gazetesi ile jinnews’in internet sitelerine getirilen erişim engeline yapılan itirazın reddedilmesine karşı itiraz da reddedildi.
 
Ankara 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nin Kürtçe haftalık yayın yapan Xwebûn gazetesi ile kadın haber ajansı jinnews’in internet sitelerine getirdiği erişim engelline yapılan itirazı üzerine, Ankara 5’inci Sulh Ceza Hakimliğine yapılan itiraz da reddedildi. 
 
Avukat Resul Temur, Diyarbakır Barosu Başkan Yardımcısı Mehdi Özdemir, Basın ve Hukuk Derneği Hakikatleri Araştırma Derneği adına Özlem Ender, Mir Ali Koçer, Google LLC vekili Av. Gönenç Gürkaynak, erişim engelinin kaldırılması için Ankara 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’ne yaptıkları itirazın reddedilmesinin ardından itirazın reddine için Ankara 5’inci Sulh Ceza Hakimliğine yaptıkları itiraz da reddedildi. 
 
İtirazın gerekçe ve dayandığı nedenleri yerinde bulmayan Ankara 5 Sulh Ceza Hakimliği, Ankara 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nin ret gerekçelerini usul ve yasalara uygun bularak itirazı reddetti. 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.