en iyi rulet siteleri
‘Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bir Sen’in talimatıyla hareket ediyor’
  • Rojev
  • Güncel
  • ‘Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bir Sen’in talimatıyla hareket ediyor’

‘Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bir Sen’in talimatıyla hareket ediyor’

Eğitim Sen Wan Şubesi, üyelerinin Eğitim Bir Sen’in talimatıyla adeta cezalandırıldıklarını açıkladı.

ABONE OL
Mayıs 3, 2023 17:30
‘Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Bir Sen’in talimatıyla hareket ediyor’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
WAN – Eğitim Sen Wan Şubesi, üyelerinin Eğitim Bir Sen’in talimatıyla  adeta cezalandırıldıklarını açıkladı. 
 
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Wan Şubesi, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün liyakat dışı uygulamalarına karşı basın toplantısı düzenledi. Sendika binasında yapılan açıklamaya, sendika üyeleri katıldı. 
 
Toplantıda konuşan Eğitim Sen Wan Şube Eşbaşkanı Murat Atabay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün son dönemlerinde üyelerine karşı ayrımcı uygulamalar geliştirdiğini ancak iktidara yakın Eğitim Bir Sen üyelerine ise çeşitli ayrıcalıklar tanıdığını belirtti. Atabay, söz konusu müdürlüğün Eğitim Bir Sen’in talimatlarına göre hareket ettiğine dikkati çekti.
 
‘ÇİFTE STANDART’
 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sendikalar arası çifte standart uyguladığını ifade eden Atabay, “Örneğin, Gürpınar Eğitim Bir Sen ilçe temsilcisi uyduruk bir soruşturma ile köy okulu müdürlüğünden Gürpınar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne kadrosu ile birlikte atanarak ödüllendirilmiştir. Gürpınar ilçesinde göstermelik bir soruşturma ile yapılan bu atamayı yargıya taşıyacağımız bilinmelidir. Sendikamız üyesi idareci ve öğretmenler ise adeta cezalandırılmaktadır. Ş. J. Yusuf Turgut İlkokulu Müdür yardımcısı üyemiz soruşturma sonucu uzak bir köye sürgün edilirken aynı okulda görevlendirme ile çalışan müdür ile ilgili hiçbir işlem yapılmamıştır. Erciş ilçesinde görev yapmakta olan bir üyemiz ölçülük kuralına aykırı bir şekilde soruşturma sonucu Başkale ilçesine adeta sürgün edilmiştir. İpekyolu İlçe Milli eğitim Müdürlüğünde görevlendirme ile çalışan ve ilçede kendisine ihtiyaç duyulan bir üyemizin İl Milli Eğitim Müdürü ile defalarca görüşmemize rağmen Eğitim Bir Sen’in talimatı ile görevlendirmesi iptal edilmiştir. Özellikle merkez ilçelerde idareci olarak görevlendirilenlerin sendikalarına bakıldığı zaman bu örnekler çoğaltılabilir ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün kimlerin talimatlarına göre hareket ettiği daha net anlaşılabilir” ifadelerini kullandı. 
 
LİYAKAT ÇAĞRISI
 
Atabay, devamında  “Eğitim Bir Sen İl Müdürü gibi davranan Van İl Milli Eğitim Müdürü ve kimi ilçe milli eğitim müdürlerini bu keyfi ve gayri ciddi uygulamalarından vazgeçmeye, herkese adil ve eşit bir şekilde davranmaya, mevzuattaki kimi açıkları kimi idareci ve öğretmenleri kayırmak ya da cezalandırmak için kullanmamaya, bütün idarecileri mevzuata uygun ve kamuda tarafsızlık ve eşitlik ilkelerine uygun hareket etmeye davet ediyoruz” çağrısında bulundu.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.