en iyi rulet siteleri
Uçar: Demokratik bir cumhuriyete vesile olsun

Uçar: Demokratik bir cumhuriyete vesile olsun

İstanbul’da oy kullanan Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, Türkiye’de demokrasinin inşa edilmesi gerektiğine işaret ederek, seçim sonuçlarının yeni bir anayasa ve demokratik bir Cumhuriyete vesile olmasını istediklerini söyledi.

ABONE OL
Mayıs 14, 2023 06:32
Uçar: Demokratik bir cumhuriyete vesile olsun
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
İSTANBUL – İstanbul’da oy kullanan Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, Türkiye’de demokrasinin inşa edilmesi gerektiğine işaret ederek, seçim sonuçlarının yeni bir anayasa ve demokratik bir Cumhuriyete vesile olmasını istediklerini söyledi.
 
Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Eş Sözcüsü Çiğdem Kılıçgün Uçar, Gazi Mahallesi’nde bulunan Gazi İlköğretim Okullunda oyunu kullandı. Uçar, beraberindeki heyet ile oy kullanmaya geldiği sırada oy kullanmaya gelen yurttaşlar Uçar’ı alkışlarla karşıladı. Uçar, daha sonra 1359 No’lu sandıkta oy kullandı.
 
DEMOKRATİK CUMHURİYET SÖZÜ 
 
Oy kullanma işlemi ardından okul önünde açıklama yapan Uçar, “Uzun bir süredir Türkiye’de adaletsizliği, yoksulluğu, şiddeti, bizim ile ilgili olan bütün yaşam alanlarımızda, topluma yönelik iyi olmayan şeyleri konuştuk. Bu seçim sonuçları ile birlikte aslında demokratik bir ülkede refahın, kardeşliğin ve bir arada yaşamının sözünü verdik. Bunları konuşacağımız bir dönem olmasını istiyoruz. Bir yüzyılı geride bıraktık. Bu yüz yılın kalıcı sorunlarının yeni döneme devretmiş oldu. Yine bu seçim vesilesiyle Türkiye’de, Türkiye’nin bütün kalıcı sorunlarını gündemine alan ve çözüm üreten bir meclise vesile olmasını istiyoruz. Ülkede yaşayan bütün hakların, inançların, bütün kesimlerin kendisini içinde bulduğu, hakkını ve hukukunu koruyan bir anayasa vesile olmasını diliyoruz. Aynı şekilde bu ülkenin ihtiyaç duyduğu demokratik siyasetin de inşa edilmesini ve hayat bulmasını istiyoruz ve demokratik bir cumhuriyetin sözünü veriyoruz” dedi. 
 
ANNELERE YENİ YÜZYIL
 
Uçar, 14 Mayıs’ın anneler günü de olduğunu hatırlatarak, Barış Anneleri, Cumartesi ve diğer bütün annelerin gününü kutladı. Uçar, “Cumartesi Annelerinin ve Barış Annelerinin yürüttüğünü hakikat ve barış mücadelesinin yeni yüzyılda bir kazanıma vesile olmasını diliyorum. Seçim sonuçları şimdiden herkese hayırlı olsun” diye konuştu.
 
 
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.