DOLAR 18,6450 0.04%
EURO 19,5684 0.26%
ALTIN 1.065,850,44
BITCOIN 313260-1,09%
Diyarbakır
10°

PARÇALI BULUTLU

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

TTB: Hekimler mücadelesine devam edecek

TTB: Hekimler mücadelesine devam edecek

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ın tutuklanmasına karşı özgürlük nöbetinin 3’üncüsünü gerçekleştiren Demokratik Katılımcı Hekimler, mücadele mesajı verdi.

ABONE OL
Kasım 8, 2022 17:40
TTB: Hekimler mücadelesine devam edecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İZMİR – TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ın tutuklanmasına karşı özgürlük nöbetinin 3’üncüsünü gerçekleştiren Demokratik Katılımcı Hekimler, mücadele mesajı verdi.  

Demokratik Katılımcı Hekimler, Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ın tutuklanmasına karşı İzmir Tabip Odası önünde “Şebnem hocaya özgürlük” nöbetinin 3’ncüsünü gerçekleştirdi. Bu haftaki nöbet eyleminde “TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya özgürlük” pankartı açıldı. “Şebnem Hoca onurumuzdur”, “TTB susmadı susmayacak”, “Şebnem hoca serbest bırakılsın” sloganları atıldığı açıklamaya sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Basın açıklamasını TTB üyesi Münevver Türkmen Kaynakçı okudu.

TTB’nin söylemleri ve eylemlerinin eleştirilebileceğini ancak bu eleştirilerin sadece mesleki değerler ve temel haklara dayandırılırsa anlamlı olacağını belirten Kaynakçı, TTB ve Tabip Odaları’nı Sağlık Bakanlığı’nın “yan odası” yapmanın hiçbir hekime yararı olmayacağını söyledi. Kaynakçı devamla, “Hekimin mesleki bağımsızlığının ve meslek örgütünün özerkliğinin yok sayıldığı, TTB Başkanı’nın siyasi direktiflerle tutuklanıp cezaevine konabildiği bir ülkede hiç kimsenin yarın için bir garantisi yok demektir. Bu nedenle; Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı derhal serbest bırakılmalı, TTB üzerindeki baskılar sonlandırılmalıdır. Türk Tabipleri Birliği, kimlerin iktidarda olduğuna bakmadan, tarihinin her döneminde olduğu gibi bugün de hekimler için hekimlerle birlikte mücadelesine devam edecek. Sel gider kum kalır” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.