en iyi rulet siteleri
TTB: Asbestli geminin girişine bakanlık izin verdi
  • Rojev
  • Güncel
  • TTB: Asbestli geminin girişine bakanlık izin verdi

TTB: Asbestli geminin girişine bakanlık izin verdi

TTB, tehlikeli atık yüklü NAe Sao Paulo isimli geminin Aliağa’ya getirilmesi izninin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verildiğini açıkladı.

ABONE OL
Temmuz 17, 2022 12:30
TTB: Asbestli geminin girişine bakanlık izin verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ANKARA – TTB, tehlikeli atık yüklü NAe Sao Paulo isimli geminin Aliağa’ya getirilmesi izninin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verildiğini açıkladı.
 
Türk Tabipleri Birliği (TTB), Brezilya donanmasına ait içerisinde 600 ton asbest barındırdığı öne sürülen NAe Sao Paulo isimli uçak gemisinin söküm için İzmir Aliağa’ya geleceğine yönelik haberlere ilişkin açıklama yaptı.
 
Twitter hesabından açıklama yapan TTB, “Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre; başta asbest olmak üzere tehlikeli atık yüklü NAe Sao Paulo isimli Brezilya donanmasına ait geminin, sökülmek üzere Aliağa’ya getirilmesi izninin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından verildiğini öğrendik” dedi.
 
TTB, halk sağlığı açısından büyük risk oluşturan geminin Türkiye’ye sokulmaması için her türlü bilimsel ve hukuksal mücadeleyi sürdüreceğini vurguladı.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.