en iyi rulet siteleri
TRT’de seçim hazırlığı: Personele izin verildi!
  • Rojev
  • Güncel
  • TRT’de seçim hazırlığı: Personele izin verildi!

TRT’de seçim hazırlığı: Personele izin verildi!

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, TRT’nin personellerini güvenlik soruşturmasından geçirdiğini, seçim günü çok sayıda çalışana “işe gelme” telefonu açtığını belirtti.

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 09:30
TRT’de seçim hazırlığı: Personele izin verildi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – RTÜK üyesi İlhan Taşçı, TRT’nin personellerini güvenlik soruşturmasından geçirdiğini, seçim günü çok sayıda çalışana “işe gelme” telefonu açtığını belirtti. 
 
Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı, manipülasyon iddiaları üzerine görüşmek istediği TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı’nın, İletişim Başkanlığı’ndan izin alamadığı için kendisine randevu vermediğini belirterek, söz konusu iddialara dair Twitter hesabından sorular sordu. 
 
PERSONELE GÜVENLİK SORUŞTURMASI
 
Taşçı, seçim günü yapılacak yayınlarda TRT’de görevli tüm personelin yeni bir güvenlik soruşturmasına tabi tutulduğunu belirterek, bunun nedenlerini sordu. Ayrıca, seçimin yapılacağı 14 Mayıs ve bir sonraki gün olan 15 Mayıs’ta personele izinli olduğuna dair telefon açıldığını aktaran Taşçı, “Seçimin yapılacağı pazar günü ile seçimi takip eden pazartesi günü normal mesaisi veya nöbeti olan kimi personelin insan kaynakları tarafından telefonla aranarak işe gelmemeleri talimatı verildiğini öğrendik. Bu uygulamaya neden gereksinim duyuldu? Neyi görmeleri istenmiyor?” diye sordu. 
 
TRT’DE GÖREVLENDİRİLEN PERSONELLER
 
İletişim Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı personellerinin TRT’de görevlendirildiklerine dikkat çeken Taşçı, “Bunlar arasında seçim günü mesai yapacak olan var mıdır? Sn. Muharrem Erkek’in İçişleri Bakanlığı için işaret ettiği gibi bir ‘paralel yapı’ da burada mı oluşturuluyor?” dedi. 
 
700’Ü AŞKIN YENİ PERSONEL 
 
Taşçı, Ocak ayından bugüne kurum TRT bünyesine katılan 700’ü aşkın yeni personelden kaçı seçim yayınlarında görevlendirildiğini sorarak, “Bu kişilerin unvan ve sorumlulukları nedir? Bazılarının seçim günü sahada haber takibi yapacağı, bu kişilere kamera ve yayın ekipmanı tahsis edildiği söylenmektedir. Yurdun her yerinde yerleşik onlarca tecrübeli kameraman ve muhabirin bulunduğu TRT gibi köklü bir kurumda seçim öncesi bu ‘yeni’ ekiplere neden ihtiyaç duyulmuştur?” diye konuştu. 
 
DANIŞMAN ORDUSU KURULDU
 
Taşçı, TRT Genel Müdürü Sobacı’ya şu soruları sordu: “TRT’de maaş ve uzmanlıklarının ne olduğunu kimsenin bilemediği bir danışman ordusu kurduğunuz ve bu kişiler için ana binada bulunan bir tam katı boşaltarak buradaki yayın personelini 20-25 kişilik açık ofislere taşımayı kararlaştırdığınız iddialarına yanıtınız nedir?”
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.