en iyi rulet siteleri
TAJÊ: Saldırılara karşı mücadelemizi yükselteceğiz
  • Rojev
  • Kadın
  • TAJÊ: Saldırılara karşı mücadelemizi yükselteceğiz

TAJÊ: Saldırılara karşı mücadelemizi yükselteceğiz

8 Mart’ı saldırılar altında karşıladıklarını belirten TAJÊ, “Kadın örgütlülüğü ve direnişini büyüteceğiz” dedi.

ABONE OL
Mart 5, 2023 12:00
TAJÊ: Saldırılara karşı mücadelemizi yükselteceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – 8 Mart’ı saldırılar altında karşıladıklarını belirten TAJÊ, “Kadın örgütlülüğü ve direnişini büyüteceğiz” dedi. 
 
Êzidi Kadın Özgürlük Hareketi, (Tevgera Azadiya Jinên Êzidî-TAJÊ) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne ilişkin açıklama yaptı. 
 
8 Mart’ın kadın özgürlük mücadelesindeki yerine işaret edilen açıklamada,“Kadın mücadelesinin kazanımlarıyla dünyanın dört bir yanından kadınlar bugün ‘Jin, Jiyan, Azadi’ sloganıyla erkek devlet sistemine karşı kadın devrimine doğru yürüyor. Kadın mücadelesi karşısında çaresiz kalan erkek devlet sistemi yaşamın her alanında saldırılarını arttırıyor.Bizler bu yıl 8 Mart’ı AKP-MHP faşizmi ile işbirlikçi KDP’nin Şegal’e yönelik saldırıları altında karşılıyoruz. Erkek devlet sisteminin temsilcisi AKP-MHP, halklara, kadınlara ve inançlara yönelik saldırılarıyla özgürlük mücadelesi karşısındaki yenilgilerini gizlemeye çalışıyor.
 
DİRENİŞİ BÜYÜTECEĞİZ
 
Bizler TAJÊ olarak Şegal’e yönelik saldırıları, kadının kimliği ve direnişine yönelik saldırılar olarak değerlendiriyoruz. Bu saldırıları kırmak için 8 Mart vesilesiyle kadın örgütlülüğü ve direnişini büyüteceğiz. DAİŞ’in elinde tutulan kadınların özgürlüğü için her alanda mücadele etmeye devam edeceğiz.
 
Bu çerçevede KJK’nin 8 Mart vesilesiyle başlattığı ‘Jin, Jiyan, Azadi ile kadın devrimine yürüyoruz’ hamlesi çerçevesinde kadınlara yönelik politikalar, soykırım ve işgal saldırılarına karşı mücadeleyi sürdüreceğiz. Bizler TAJÊ olarak Önder Öcalan, kahraman şehitlerimiz ve tüm kadınların 8 Mart’ını kutluyoruz.”
 
TAJÊ, 8 Mart kapsamında yürüyüş ve etkinlikler düzenleyeceklerini de belirtti. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.