en iyi rulet siteleri
Suriye Dışişleri Bakanı: İşgal sona ermeden ilişkiler normalleşemez
  • Rojev
  • Güncel
  • Suriye Dışişleri Bakanı: İşgal sona ermeden ilişkiler normalleşemez

Suriye Dışişleri Bakanı: İşgal sona ermeden ilişkiler normalleşemez

Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdat, düzenlediği basın toplantısında “İşgal ortadan kalkmadan Türkiye ile normal bağların kurulmasından söz edemeyiz” dedi.

ABONE OL
Ocak 14, 2023 21:00
Suriye Dışişleri Bakanı: İşgal sona ermeden ilişkiler normalleşemez
0

BEĞENDİM

ABONE OL
HABER MERKEZİ – Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdat, düzenlediği basın toplantısında “İşgal ortadan kalkmadan Türkiye ile normal bağların kurulmasından söz edemeyiz” dedi.
 
Rusya’nın arabuluculuğunda Suriye ve Türkiye yakınlaşması, son olarak savunma bakanlarının 28 Aralık 2022’de Moskova’da bir araya gelmesiyle sonuçlanmıştı. 12 Ocak’ta ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Şubat ayında Suriye Dışişleri Bakanı Faysal Mikdat’la bir araya gelebileceğini açıklamıştı. 
 
Ancak, Mikdat, Tayyip Erdoğan ve Beşar Esad’ın bir araya gelmesi için “uzlaşmazlık olan unsurların ortadan kalkmasına bağlı olduğunu” söyledi. Mikdat,” İşgal ortadan kalkmadan Türkiye ile normal bağların kurulmasından söz edemeyiz” dedi.
 
Erdoğan, bir süre önce yaptığı açıklamada, dışişleri bakanlarının yapacağı görüşme sonrası devlet başkanlarının da bir araya gelebileceğini söylemişti. Esad ise 13 Ocak’ta yaptığı açıklamada görüşmelerin sonuçlarının “işgal ve teröre verilen desteğin son bulmasına bağlı olduğunu” ifade etmişti.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.