en iyi rulet siteleri
SOL Partililer: Kerem Kınık istifa et!

SOL Partililer: Kerem Kınık istifa et!

Antalya'da SOL Partililer, yaptıkları eylem ile Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya çağırdı.

ABONE OL
Mart 3, 2023 16:30
SOL Partililer: Kerem Kınık istifa et!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANTALYA – Antalya’da SOL Partililer, yaptıkları eylem ile Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya çağırdı.

SOL Parti Antalya İl Örgütü, Kızılay Antalya Şube Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak, Kızılay Başkanı Kerem Kınık’ı istifaya çağırdı. “Afet var çadır yok! Kızılay niye var?” pankartı açan parti üyeleri sloganlarla Kızılay’ı ve iktidarı protesto etti.

Basın açıklamasında konuşan Sol Parti Antalya İl Başkanı Aysel Aydın, cemiyet olmaktan çıkıp holdinge dönüşen Kızılay’ın AKP iktidarının sadece bir yansıması olup, saray iktidarının topyekun bir gaflet içinde olduğuna değindi.

Kınık’ı istifaya çağıran Aydın, “İktidar suçluların telaşı içerisindedir. İktidarın kağıttan bir kaplan olduğu son yaşananlarla bir kere daha anlaşılmıştır. İktidar kendi beceriksizliğini yine toplumsal muhalefete ve halka saldırarak  kapatmaya çalışmaktadır. İktidarın başta partimize dost kurumlara ve halka yönelik baskı ve gözaltı uygulamalarını kınıyoruz. Hiçbir güç bizim siyaset yapma hakkımızı ve halkımızın sorunlarını dile getirmemizi engelleyemez. Dirençliyiz, hakkımızı savunacağız ve bu iktidarı hep beraber yeneceğiz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.