en iyi rulet siteleri
‘Rant politikalarına izin vermeyeceğiz’
  • Rojev
  • Güncel
  • ‘Rant politikalarına izin vermeyeceğiz’

‘Rant politikalarına izin vermeyeceğiz’

Depremde yıkımın bu denli büyük olmasının nedeninin rant sevdası, vurdumduymazlık ve sermayenin çıkarını koruyan düzen olduğunu vurgulayan yurttaşlar, " Rant politikalarına izin vermeyeceğiz" dedi.

ABONE OL
Mart 4, 2023 15:30
‘Rant politikalarına izin vermeyeceğiz’
0

BEĞENDİM

ABONE OL
 
 
DENİZLİ – Depremde yıkımın bu denli büyük olmasının nedeninin rant sevdası, vurdumduymazlık ve sermayenin çıkarını koruyan düzen olduğunu vurgulayan yurttaşlar, ” Rant politikalarına izin vermeyeceğiz” dedi. 
 
Denizli Emek ve Demokrasi Güçleri Deprem Koordinasyonu, 6 Şubat’ta Mereş merkezli yaşanan depremler sonrasında yaşanan ihmallere ilişkin kent merkezinde bulunan Çınar Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. “Deprem değil rantçı düzeniniz öldürür. Şimdi dayanışma zamanı” pankartının açıldığı açıklamaya kentte bulunan siyasi parti ve kurumların yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. 
 
Koordinasyon adına konuşan Dilan İpek, depremin ardından dördüncü haftaya girilmesine rağmen çadır ve barınma sorununun halen çözülemediğini söyledi. İlgili kurumları sahaya sürmeyenlerin kendi iktidarlarını korumanın peşine düştüğünü vurgulayan İpek, “Siyaset yapmayın diye diye nefret siyaseti yaptılar, hakaretler savurdular, tehdit ettiler. Tepki gösteren, haklı olarak istifa diye bağıran halkı hain ilan etmekten kaçınmadılar. Türkiye bir deprem ülkesidir. Son yüzyılda 250 büyük deprem yaşadık. Yüz binin üzerinde insanımızı kaybettik ancak buna rağmen hala hiçbir önlem alınmadı, hiçbir hazırlık yapılmadı. Riskli bölgeler imara açıldı, sayısız imar affı gerçekleşti, bilim insanlarının uyarılarına kulak tıkandı, beton çalındı, demir çalındı ve rant uğruna adeta ölüm evi denilebilecek binalar inşa edildi” dedi. 
 
‘AYNI KADERİ YAŞAMAYACAĞIZ’
 
Depremin yıkımının bu denli büyük olmasının nedeninin rant sevdası, vurdumduymazlık ve sermayenin çıkarlarını koruyan düzen olduğunu vurgulayan İpek, öfkelerinin nedeninin de bu olduğunu kaydetti. Olup bitene sessiz kalınamayacağına dikkati çeken İpek, “Kim ne defteri tutuyor olursa olsun gerçekleri söylemekten vazgeçmeyeceğiz. Rant politikalarına izin vermeyeceğiz. Olası bir başka felakette aynı kaderi yaşamamak için bir araya gelecek, ortak bir mücadele öreceğiz. Bir yandan deprem bölgesine yardım göndermeye devam ederken diğer yandan da ilimize gelen depremzedelerin barınma, gıda, meşru hukuki hakları ve tüm ihtiyaçlarının karşılanması için mücadele edeceğiz ve and olsun ki bir daha aynı kaderi yaşamayacağız” diye konuştu. 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.