en iyi rulet siteleri
Şırnak Valisi’nden koruculara ‘kimler oy verecek’ mesajı
  • Rojev
  • Güncel
  • Şırnak Valisi’nden koruculara ‘kimler oy verecek’ mesajı

Şırnak Valisi’nden koruculara ‘kimler oy verecek’ mesajı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldığı bir TV programında Şırnak Valisi’nin koruculara “Kimler oy verecek. Bunları ilgili karakola teslim edin” şeklinde mesaj gönderdiğini söyledi.

ABONE OL
Mayıs 5, 2023 16:00
Şırnak Valisi’nden koruculara ‘kimler oy verecek’ mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
ŞIRNEX – Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldığı bir TV programında Şırnak Valisi’nin koruculara “Kimler oy verecek. Bunları ilgili karakola teslim edin” şeklinde mesaj gönderdiğini söyledi. 
 
Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine günler kala, Şırnak Valisi Osman Bilgin ile askeri ve mülki yetkililerin AKP-MHP için yaptığı seçim çalışmaları da sürüyor. 
 
Geçtiğimiz günlerde Şirnex’ın Basa (Güçlükonak) ilçesinde muhtarları toplayı AKP’ye oy vermeleri yönünde tehdit eden Bilgin, bu sefer korucu ve ailelerine telefon üzerinden mesajlar göndererek, kimlerin oy kullanacağını ve bu bilginin karakola teslim edilmesi istendiği belirtildi. Konuyu katıldığı bir TV programında başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu gündeme getirdi. 
 
DAVUTOĞLU UYARDI 
 
Davutoğlu, Şırnex’teki askeri ve mülki görevlilere uyarıda bulunarak, seçimlerde herhangi bir yasadışı müdahaleye karışılmaması gerektiği uyarısında bulundu. Davutoğlu, “Şırnak Valisi ve Şırnak’taki askeri ve mülki görevliler dikkat etsinler; Koruculara gönderdikleri mesajları biliyoruz. Her bir korucu ailesine, ‘Kimler oy verecek. Bunları ilgili karakola teslim edin’ gibi ifadelerle yazılan mesajlar var. Bütün valilere sesleniyorum, sizin göreviniz seçimin suhuletle yapılmasıdır, seçimin yönlendirilmesi değil. Biz bunları yakından takip ediyoruz. Görevini çok iyi yapan valileri de biliyorum. Herkes kendisini biliyor. Yolsuzluklara bulaşmış kimse ile devam etmeyiz. Hesabını sorarız. Kamuda görev yapmak bir emanettir. Ben de aldım bu görevi” dedi.
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.