en iyi rulet siteleri
Aryen Kom’da müzik kursu kayıtları başladı

Aryen Kom’da müzik kursu kayıtları başladı

Wan’da 4 yıldır anadilde kültür-sanat eğitimi veren Aryen Kom, müzik kursu için başvurular almaya başladı.

ABONE OL
Ocak 15, 2023 07:00
Aryen Kom’da müzik kursu kayıtları başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
WAN – Wan’da 4 yıldır anadilde kültür-sanat eğitimi veren Aryen Kom, müzik kursu için başvurular almaya başladı. 
 
Wan Büyükşehir Belediyesi’ne 2016 yılında kayyım atandıktan sonra yüzlerce kişinin işine son verilirken, kurulduğu günden itibaren yüzlerce genci sanatsal anlamda topluma kazandıran Nuda Sanat Merkezi de kapatıldı. Ancak çalışmalarını bırakmayan merkez çalışanları ve öğrencileri, 2019 yılında Aryen Kom grubunu kurdu. Dördüncü yılına giren Aryen Kom, ağırlıklı olarak müzik alanında çalışmalar yürütüyor. Unutulmaya yüz tutmuş şarkıları, Erivan Radyosu’nda söylenen ve başka dillere çevrilerek çalınmış Kürtçe şarkıları bir araya getiren Aryen Kom, yanı sıra 5 yaşındaki çocuklardan 40’lı yaşlara kadar birçok kişiye tembur, piyano, gitar, kaval, keman gibi enstrüman eğitimi veriyor.
 
ANADİLDE KÜLTÜR-SANAT EĞİTİMİ
 
Ailenin teşvikiyle çocuk yaşlardan itibaren anadilde müzik eğitimi alarak, kendini bu alanda geliştiren Aryen Kom Sanatçısı Mizgin Turan, “Anadilde müzik ve kültür çalışmaları yapmak, insana mutluluk veren en büyük şeylerden biri. Tek isteğim tüm çocuk ve gençlerimizin anadillerinde müzik ve sanat çalışmaları yürütmesidir. Bu gelecek nesiller açısından önemlidir. Herkesin bu konuda duyarlı olması gerekiyor” diye belirtti. 
 
MÜZİK BAŞVURULARI BAŞLADI 
 
Müzik kursu için başvurular almaya başladıklarını aktaran Turan, şöyle dedi: “Kurs başvurularımız başlamış durumda. Saz, piyano, tembur, keman vb. gibi çok sayıda müzik eğitimi veriyoruz. Kurs çalışmalarında, başvuruları 5 yaşından itibaren alıyoruz ve isteyen her yaştan yurttaş gelip kurs başvurusu yapabilir. Anadilleriyle müzik eğitimi almak isteyen bütün genç ve çocuklarımızı Aryen Kom’a bekliyoruz.” 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.