en iyi rulet siteleri
SES üyeleri hastane yönetimini protesto etti
  • Rojev
  • Ekonomi
  • SES üyeleri hastane yönetimini protesto etti

SES üyeleri hastane yönetimini protesto etti

Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları üye oldukları SES İzmir Şubesi'nin yetkisine itiraz edilmesine tepki gösterdi.

ABONE OL
Mayıs 17, 2023 19:00
SES üyeleri hastane yönetimini protesto etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İZMİR – Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları üye oldukları SES İzmir Şubesi’nin yetkisine itiraz edilmesine tepki gösterdi. 

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi, Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yetkili sendika olmalarına rağmen hastane yönetiminin yetkiye itiraz etmesine dair hastane önünde basın açıklaması yaptı. Hastanede çalışan onlarca sağlık emekçisinin katıldığı açıklamada sık sık, “Yetki bizim gasp ettirmeyin” ve “Direne direne kazanacağız” sloganları atıldı. 

Sağlık emekçileri adına konuşan SES Şube Yöneticisi Havva Akçan, “Bizdeki birlikten korkular. Bir araya geldikçe tüm hastanelerdeki haksızlıklara karşı birleşiyoruz. Biz birleşirsek onlar kaydediyor. Onlarda bizim kazandığımızı biliyor. Sakın moral bozukluğuna düşmeyin, mücadele ve biz büyüyoruz. Onlar kaydediyor. Er ya da geç hakkımız olan yetkiyi alacağız” diye konuştu. 

‘HAKLIYIZ’

SES İzmir Şubesi Eş Başkanı Erkan Batmaz ise, “Nasıl bir akıl tutulması ki kendi aralarında bile hile hurdayla karşımızda duramadılar. Sağlık emekçileri olmazsa bu hastane boş bir beton sığınıdır, hizmet üretemez. Bizi karşınıza almayın. Biz hastanelerin damarlarından geliyoruz. Bizimle başa çıkamazsınız. Çünkü haklıyız. Bu haklılığın peşini asla bırakmayacağız. Bu yetkiyi alacağız ve hastaneye asacağız” ifadelerini kullandı. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.