en iyi rulet siteleri
Şenyaşar: Yaralı çocuklarım AKP’li Yıldız’ın talimatıyla Suruç hastanesine taşındı
  • Rojev
  • Güncel
  • Şenyaşar: Yaralı çocuklarım AKP’li Yıldız’ın talimatıyla Suruç hastanesine taşındı

Şenyaşar: Yaralı çocuklarım AKP’li Yıldız’ın talimatıyla Suruç hastanesine taşındı

"Hastane katliamı"nda yaralı kurtulan Mehmet ve Ferit Şenyaşar, Celal Yıldız'ın hastane içinde "Herkesi öldürün" dediğini belirtirken, Emine Şenyaşar ise yaralı çocuklarının AKP'li İbrahim Halil Yıldız'ın talimatıyla Suruç Devlet Hastanesi'ne taşındığını söyledi.

ABONE OL
Ocak 17, 2023 14:00
Şenyaşar: Yaralı çocuklarım AKP’li Yıldız’ın talimatıyla Suruç hastanesine taşındı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MELETİ –  “Hastane katliamı”nda yaralı kurtulan Mehmet ve Ferit Şenyaşar, Celal Yıldız’ın hastane içinde “Herkesi öldürün” dediğini belirtirken, Emine Şenyaşar ise yaralı çocuklarının AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın talimatıyla Suruç Devlet Hastanesi’ne taşındığını söyledi. 
 
Riha’nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının hastanedeki saldırılarına dair 4 yıl 4 ay sonra açılan davanın ilk duruşması Malatya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor. Tutuklu Celal Yıldız, Mekail Şimşek ve “İşyeri”  davasından tutuklu bulunan Enver Yıldız’ın da aralarında olduğu 19 kişinin yargılandığı davanın duruşması, verilen aranın ardından müşteki beyanlarıyla başladı. 
 
ŞENYAŞAR: CELAL ‘HASTANEYE GÖTÜRMEYİN ÖLDÜRÜRLER’ DEDİ
 
Duruşmada Kürtçe konuşan Emine Şenyaşar, yaşanan olayı anlattı. Dükkanda yaşanan olayı görmediğini belirten Şenyaşar, “Hastanede eşimi ve çocuklarımı öldürdüler. Taksi çağırdık, sanıkların korkusundan kimse taksiye almadı bizi. Çocuğum Celal, ‘bizi hastaneye götürmeyin öldürecekler’ dedi. Vekil illa ‘bu hastaneye getirin’ dedi. Çocuklarım devletin elinde öldürüldü. Bütün kanıtlar siz de açığa çıkarmıyorsunuz. Eşim ve çocuklarım polis gözetiminde öldürüldü. Pansuman odasında eşime vurdular. Eşim pansuman bezini aldı kanını sildi. Farklı bir kişi ‘seni öldüreceğim’ dedi. Eşimin başına onların hepsi toplandı, eşimin gözü çıkarıldı. Şu kadın, her iki yerde de (İşyeri ve hastane) vardı” diyerek Emine Yıldız’a işaret etti. 
 
EMİNE ŞENYAŞAR’I TEHDİT EDEN ZANLI KİM?
 
Bunun üzerine Emine Yıldız, Emine Şenyaşar’a “Yalan söylüyorsun, iftira” diyerek sesini yükseltti. Konuşmasına devam eden Emine Şenyaşar, “Eşime vurduktan sonra oğlumun arkadaşı beni dışarı çıkardı. Onların adamı geldi, beni de vuracaktı. Görürsem teşhis ederim. Orta boylu, eşimin yaşlarındaydı. O bana ‘seni öldüreceğim'” diyerek kendisini tehdit eden kişinin eşkalini anlattı. Hacca gittiğini ve yalan konuşmadığını belirten Şenyaşar, “Benim oğlumu kim öldürmüş, katil kimdir kayıtlarda var. Kayıtları ortaya çıkarın. Dükkandaki kayıtları kesmişler. Erdoğan (Cumhurbaşkanı) biliyor, hükümet biliyor, herkes biliyor bunların kim olduğunu. Çocuğumu öldüren şişko var, onu niye yakalamıyorsunuz. Oğlumu (Fadıl Şenyaşar) ise 5 yıldır tek kişilik hücreli odada tutuyorsunuz. Oğlumu bırakın eve gideyim” şeklinde konuştu. 
 
SANIK AVUKATLARI MÜDAHALE ETTİ
 
Sanık avukatı, Emine Şenyaşar’ın konuşmasına müdahale ederek, oğlunun sufle verdiğini söyleyince tartışma çıktı. Tartışmanın ardından devam eden Şenyaşar, “Emniyetteki ifadem doğrudur. Eksiği var, fazlası yok. Ferit’in kafasına kurşun sıktılar. Ama ölmedi. Esvet’in kafasına sopayla hastanenin içinde vuruldu. Hepsi görüntülerde var. Çocuklarımın vurulduğu yerde görmedim. Benim çocuklarım büyük bir zulümle öldürdüler” diye konuştu.
 
Sanık avukatları, ardından Emine Şenyaşar’a soru sordu. Emine Şenyaşar, “Hepsinin elinde silah vardı. Dışarıya çıkan herkesin eli kanlıydı. Hepsi kayıtlarda var, bana niye soruyorsunuz. Allah şâhittir dediğim her sey doğrudur. Oğlumu serbest bırakın” diye cevap verdi. 
 
Ardından tutuklu Celal Yıldız, Emine Şenyaşar’a soru sordu. Tercümanın doğru çevirmediğini savunan Yıldız, “Emine Şenyaşar ‘Hepsi birbirine benziyor’ diyor, ‘fotoğraf teşhis etmedim, kayıtlar sizde var’ dedi” diye konuştu. 
 
Sanık müdafisi, Emine Şenyaşar’a “Emine Yıldız’ı dükkan da gördün mü?” diye sordu. Emine Şenyaşar, “Ben orada değildim, görmedim” dedi. Konuşmaya müdahale eden Emine Yıldız ise, “Ben birgün çarşıya çıkmadım, dükkanlarını tanımıyorum” dedi. 
 
Sanık müdafiinin “Celal Yıldız ve Emine Yıldız’ı daha önceden tanıyormuydunuz” sorusuna de cevap veren Emine Şenyaşar, tanıdığını söyledi. Şenyaşar,  adalet talep ederek oğlunun bırakılmasını ve sorumluların hepsinin tutuklanmasını istedi. 
 
Emine Şenyaşar’ın ifadesinin ardından AKP’li Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, adliyeden korumalar eşliğinde ayrıldı. 
 
‘CELAL YILDIZ HERKESİ ÖLDÜRÜN DEDİ’
 
Ardından olayda yaralanan Mehmet Şenyaşar, tanık olarak dinlendi. Şenyaşar, “Bana da ateş edildi, beni yaralı bıraktılar. Bacağımdan vuruldum ve sedyeden düştüm diye kurtuldum. Celal Yıldız silahla hastaneye girdi, ‘Hepsini öldürün, kimseyi sağ bırakmayın’ dedi” diye olay anını anlattı. Mehmet Şenyaşar, sorumluların hepsinin tutuklanmasını talep etti. 
 
‘VALİ TANIK OLARAK DİNLENSİN’
 
Ferit Şenyaşar ise, Pirsûs’ta insanlık suçu işlendiğini söyledi. Saldırıdan Vali Abdullah Erin sayesinde kurtulduğunu söyleyen Şenyaşar, “Bu seçim dönemi bitince, bu hükümet gidince, Vali Erin’in dediği gibi hastane kayıtları mahkemeye sunulunca gerçek ortaya çıkacaktır. Vali Abdullah Erin’in dinlenmesini istiyorum” diye konuştu. Saldırıda bir uzman çavuşun burnunun, iki ambulansın camlarının kırıldığını söyleyen Şenyaşar, “Hastane” ve “İşyeri” dosyalarının birleştirilmesini istedi. Kamera kayıtlarının kaybedildiğini söyleyen Şenyaşar, “Adil bir yargılama yapılarak suçluların cezalandırılması ve faillerin tutuklanmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu. 
  
Ardından dosyaya konulan Bilirkişi Raporu, Adli Tıp raporu ile bazı belgeler okunmaya başlandı. 
 
Raporların okunması ardından Şenyaşar ailesi avukatlarının konuşması bekleniyor.
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.