en iyi rulet siteleri
Sendikaların grevine ‘milli güvenlik’ yasağı
  • Rojev
  • Güncel
  • Sendikaların grevine ‘milli güvenlik’ yasağı

Sendikaların grevine ‘milli güvenlik’ yasağı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, sendikaların Kocaeli’nde bulunan fabrikalarda yapacağı grev kararına ilişkin “Milli güvenlik” gerekçesiyle yasak getirdi.

ABONE OL
Aralık 13, 2022 06:30
Sendikaların grevine ‘milli güvenlik’ yasağı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İSTANBUL – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, sendikaların Kocaeli’nde bulunan fabrikalarda yapacağı grev kararına ilişkin “Milli güvenlik” gerekçesiyle yasak getirdi. 
 
AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli ilinin İzmit ve Kartepe ilçelerinde bulunan Birleşik Metal-İş ile Özçelik-İş sendikalarının almış olduğu fabrikalardaki grev kararlarını, “Milli güvenliği bozucu nitelikte” gerekçesiyle yasakladı.     
6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun 63’üncü maddesi gereğince verildiği belirtilen yasak kararı, resmi gazetede “Bekaert İzmit Çelik Kord Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine Ait Kocaeli İli, İzmit İlçesi Ali Kahya Mahallesi, Sanayi Caddesi No: 88 Adresinde Yer Alan İşyerinde Birleşik Metal-İş Sendikası ile Bekaert Kartepe Çelik Kord Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine Ait Kocaeli İli, Kartepe İlçesi, Köseköy Mahallesi, Ankara Caddesi No: 269-5 Adresinde Yer Alan İşyerinde Özçelik-İş Sendikası Tarafından Alınmış Olan Grev Kararlarının, Millî Güvenliği Bozucu Nitelikte Görüldüğünden Altmış Gün Süreyle Ertelenmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 6540)” başlığıyla yayımlandı. 
 
GREV HALAYIMIZA BEKLİYORUZ’
 
Birleşik Metal-İş Sendikası sanal medya hesaplarından, lastik teli üreten ve alanında dünya devlerinden olan Belçika sermayeli şirketteki greve destek çağrısı yapmıştı: “Kocaeli’nde faaliyette bulunan ve lastik teli üreten, alanında dünya devlerinden olan Belçika sermayeli #Bekaert işyerinde, işçiler yarın (13 Aralık Salı günü) saat 13.00’de greve çıkacak. Tüm emek dostlarını grev halayımıza bekliyoruz.”
 
 
 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.