en iyi rulet siteleri
Semsûr köylerindeki tuvalet ihtiyacı sürüyor
  • Rojev
  • Güncel
  • Semsûr köylerindeki tuvalet ihtiyacı sürüyor

Semsûr köylerindeki tuvalet ihtiyacı sürüyor

Yeşil Sol Parti Semsûr Milletvekili adayı Ali Kenanoğlu, Kürt Alevilerin yaşadığı Elîflî köyüne yaptığı ziyarette, depremde evleri yıkılan yurttaşların çadırlarda kaldığını ve ciddi bir tuvalet ihtiyacının olduğunu aktardı.

ABONE OL
Nisan 29, 2023 15:30
Semsûr köylerindeki tuvalet ihtiyacı sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

SEMSÛR – Yeşil Sol Parti Semsûr Milletvekili adayı Ali Kenanoğlu, Kürt Alevilerin yaşadığı Elîflî köyüne yaptığı ziyarette, depremde evleri yıkılan yurttaşların çadırlarda kaldığını ve ciddi bir tuvalet ihtiyacının olduğunu aktardı.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Semsûr’de seçim çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor. Seçim çalışmaları kapsamında  Semsûr merkeze bağlı Elîflî (Îpekli) köyünü ziyaret eden Semsûr milletvekili adayı Ali Kenanoğlu ve beraberindeki heyet burada depremde evi yıkılan depremzedeleri ziyaret ederek sorunlarını dinledi. 

Depremzedelerinin sorunlarını dinleyen Kenanoğlu, köyde bulunan evlerin tamamen yıkıldığını ve ayakta duran çok az sayıda evin olduğunu belirterek, “İnsanlar çoğunlukla çadırlarda kalıyorlar, bir kısmına koyteyner gelmiş. Köye sadece 2 tane tuvalet getirilmiş o da yukarıdaki mahallede bir yere konulmuş. Buradaki insanların tuvalet ihtiyacı var. Bunu karşılayamıyorlar. Ciddi bir mağduriyet var. Bu köy tarımsal üretim yapan bir köy, köylünün yerinde kalması gerekiyor üretime devam edebilmesi için” dedi. 

Köylülerin yaşadıkları sorunların bir an önce çözülmesi gerektiğinin altını çizen Kenanoğlu, “Bu insanların bulundukları yerlerde yaşamaya devam etmesi gerekiyor ki üretim yapılabilsin. insanın ihtiyacı olan köylüler üretiyor ama onları barındıracak imkan sağlanmıyor. Devlet yok diyoruz ya bu köye hiç uğramamışlar” şeklinde konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.